Ministerstvo dopravy: už žádné kolony na dálnicích

Poměrně katastrofální situaci na dálnicích, zejména D1, hodlá ministerstvo dopravy řešit hned několika kroky. Chce zakázat předjíždění kamionů (nad 3,5 t) pět kilometrů před uzavírkou, ve stoupáních a dalších problematických místech. Uzavírky budou lépe značeny, sníží se jejich počet maximálně na dvě v jednom směru a dělníci na nich budou pracovat také v noci a o víkendech, čímž by se zkrátila doba nutná k opravě. Na dálnici by se rovněž mělo vyskytovat více policistů, kteří se budou starat o plynulost dopravy a častěji kontrolovat řidiče.

Tento návrh předloží vládě ministr dopravy Šimonovský zítra. (Zdroj: iDNES)

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků