Ministerstvo dopravy opět hlásí: na zimu jsme připraveni!

Podobně jako každý rok i letos informuje ministerstvo o organizaci zimní údržby. Z informace vyplývá, že silničáři mají na starosti 826 km dálnici a rychlostních komunikací a přes 6 000 km silnic I. třídy. Z toho vyplývá i harmonogram údržby. Kromě uvedených komunikací je potřeba udržovat ještě téměř 15 000 km silnic II. třídy a přes 34 000 km vozovek III. třídy.

Rychlost zimní údržby se řídí pořadím důležitosti. První pořadí má kromě dálnic většina silnic I. třídy a některé II. třídy. Na nich má začít odstraňování sněhu, případně posyp do 30 minut po zjištění potíží.  Limit pro odstranění závad ve sjízdnosti pro dálnice a rychlostní silnice jsou 2 hodiny. Limity pro ostatní silniční síť jsou: I. pořadí důležitosti do 3 hodin, dále do 6, respektive 12 hodin. Posypovými materiály bude udržováno letos asi 46% silnic, 3005 km silnic bude udržováno pouze pluhováním.

Informace z jednotlivých správ silnic se budou shromažďovat na Ředitelství silnic a dálnic v Praze a odtud se každý den v 5:15 dostanou dál, například policii, zelené vlně, ČTK, telefonické informační službě a dalším institucím.

Diskuse: jaké máte zkušenosti s pohotovostí silničářů ve vašem regionu?

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků