Ministerstvo dopravy opět hlásí: na zimu jsme připraveni!

Podobně jako každý rok i letos informuje ministerstvo o organizaci zimní údržby. Z informace vyplývá, že silničáři mají na starosti 826 km dálnici a rychlostních komunikací a přes 6 000 km silnic I. třídy. Z toho vyplývá i harmonogram údržby. Kromě uvedených komunikací je potřeba udržovat ještě téměř 15 000 km silnic II. třídy a přes 34 000 km vozovek III. třídy.

Rychlost zimní údržby se řídí pořadím důležitosti. První pořadí má kromě dálnic většina silnic I. třídy a některé II. třídy. Na nich má začít odstraňování sněhu, případně posyp do 30 minut po zjištění potíží.  Limit pro odstranění závad ve sjízdnosti pro dálnice a rychlostní silnice jsou 2 hodiny. Limity pro ostatní silniční síť jsou: I. pořadí důležitosti do 3 hodin, dále do 6, respektive 12 hodin. Posypovými materiály bude udržováno letos asi 46% silnic, 3005 km silnic bude udržováno pouze pluhováním.

Informace z jednotlivých správ silnic se budou shromažďovat na Ředitelství silnic a dálnic v Praze a odtud se každý den v 5:15 dostanou dál, například policii, zelené vlně, ČTK, telefonické informační službě a dalším institucím.

Diskuse: jaké máte zkušenosti s pohotovostí silničářů ve vašem regionu?

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků