Ministerstvo dopravy opět hlásí: na zimu jsme připraveni!

Podobně jako každý rok i letos informuje ministerstvo o organizaci zimní údržby. Z informace vyplývá, že silničáři mají na starosti 826 km dálnici a rychlostních komunikací a přes 6 000 km silnic I. třídy. Z toho vyplývá i harmonogram údržby. Kromě uvedených komunikací je potřeba udržovat ještě téměř 15 000 km silnic II. třídy a přes 34 000 km vozovek III. třídy.

Rychlost zimní údržby se řídí pořadím důležitosti. První pořadí má kromě dálnic většina silnic I. třídy a některé II. třídy. Na nich má začít odstraňování sněhu, případně posyp do 30 minut po zjištění potíží.  Limit pro odstranění závad ve sjízdnosti pro dálnice a rychlostní silnice jsou 2 hodiny. Limity pro ostatní silniční síť jsou: I. pořadí důležitosti do 3 hodin, dále do 6, respektive 12 hodin. Posypovými materiály bude udržováno letos asi 46% silnic, 3005 km silnic bude udržováno pouze pluhováním.

Informace z jednotlivých správ silnic se budou shromažďovat na Ředitelství silnic a dálnic v Praze a odtud se každý den v 5:15 dostanou dál, například policii, zelené vlně, ČTK, telefonické informační službě a dalším institucím.

Diskuse: jaké máte zkušenosti s pohotovostí silničářů ve vašem regionu?

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

včera | Milan Lažanský | 4 příspěvky
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků