Miniaturní Honda N-Van se převlékla za Land Rover Defender. Stojí na chůdách, má pohon všech kol a je skoro za babku

Z města rovnou za dobrodružstvím. Odvážná Honda N-Van volá, „Jsem Land Rover Defender, no vážně!“.

Určitě si pamatujete na nevšední Toyotu ProBox přestavěnou japonským úpravcem ESB Style do podoby Land Roveru Defender. Vzhledem k ceně paketu v přepočtu 57.000 korun a faktu, že toto kombi je velmi rozšířené, sklidila novinka velký ohlas. Dokonce takový, že se ESB Style rozhodlo do stejné podoby upravit i kei car Hondu N-Van.

Výsledkem je „Dafunder“, jak je patrné z nápisů na přídi i zádi. Práce značně usnadnil sériový design vozu, který je Defenderu podobný, takže například s předními světly se nemuselo nic dělat. Pozornost se tedy soustředila na přední nárazník se stříbrně lakovaným středem, do něhož je integrované LED denní svícení.

Zaujmou pětipaprsková kola vzhledově podobná „Tfenderu“, ovšem tady mají průměr 14 palců. Odhodlanost jim dodávají terénní pneumatiky spolu s podvozkovým kitem zvětšujícím světlou výšku o 25 mm. Dobrodružného ducha podtrhuje dvoubarevné provedení spolu s bílým polepem kolem C sloupku, jako má opravdový Defender. Vzhledem k tomu, že drtivou většinu zádě zabírá víko zavazadelníku, úpravy se omezily pouze na kryty tenkých světel a zadní nárazník s hliníkovou ochranou.

Benefitem malé Hondy jsou boční posuvné dveře usnadňující přístup do interiéru. Tady vše zůstalo v původní, ale objednat si můžete speciální čalounění za v přepočtu 8.400 korun. Novinky nečekejte ani pod kapotou. Tříválec o objemu 0,66 litru s výkonem 47 kW je stále připojen k převodovce CVT, ale můžete si vybrat mezi verzí s pohonem předních nebo všech kol.

Když jsme naťukli finanční stránku věci, sluší se doplnit, že přední nárazník stojí v přepočtu 11.760 korun, zadní vyjde na 5.000 korun a kryty světel pořídíte za 4.200 korun. Za sadu ocelových kol zaplatíte 9.400 korun a jistě jim bude slušet zmíněná sada pro podvozek ve výši 6.400 korun. Dejte to všechno dohromady a ve výsledku vás díly vyjdou na přibližně 45.200 korun.

Honda

Japonská Honda vedle automobilů a motocyklů vyrábí také samostatné motory, elektrogenerátory nebo zahradní techniku. Společnost založil v roce 1948 Soichiro Honda. Od roku 1950 to je největší světový výrobce motocyklů.

Honda Civic • Honda Jazz • Honda CR-V • Honda HR-V • Honda NSX • Honda E

Diskuze (5) Další článek: Toyota Corolla Cross dostala nový základní motor. Je levnější a nabídne více místa v kufru

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,