Mini ukazuje Countryman inspirovaný Dakarem. Úpravy pochází od specialisty v oboru

Špetku rallye Dakar můžete mít i na svém Mini Countryman.

S inspirací v doprovodných vozidlech rallye Dakar se rozhodl závodní tým a specialista na off-roady X-raid připravit speciální balíček úprav pro modernizovaný Mini Countryman. Automobilkou posvěcené úpravy největšího Mini nejenže odkazují stylem na slavný závod, ale nepochybně vylepšují schopnosti modelu.

Vylepšené Mini SE Countryman nás fakt bavilo! Tříválec do zásuvky má síly až až

Vylepšené Mini SE Countryman nás fakt bavilo! Tříválec do zásuvky má síly až až

Se stavbou off-roadových Mini má německý tým velké zkušenosti, ostatně na Dakaru vyhrál X-raid již pětkrát. A právě Countrymany fungovaly v posledních letech jako schopná doprovodná vozidla závodních speciálů. Know-how z off-roadového prostředí tak budou nyní moci využít i normální zákazníci.

Hlavním prvkem úprav Countrymana s označením Powered by X-raid je zvýšená světlá výška až o 40 mm, a to rovněž díky terénním kolům obutým do pneumatik Cooper. Po stránce estetiky jsou detaily na karoserii vyvedeny v černém lakování v doplnění kontrastně oranžových polepů.

Přijíždí autobus pro cestu do školy na konci světa. Tento Torsus odveze 35 dětí

Přijíždí autobus pro cestu do školy na konci světa. Tento Torsus odveze 35 dětí

O úpravách na pohonném ústrojí se Mini a X-raid v tiskové zprávě nezmiňují, lze tedy počítat s tím, že terénní vylepšení jsou dostupná pro jakoukoliv verzi Countrymana. Na fotkách lze vidět Cooper S, který využívá dvoulitr o síle 131 kW (178 koní) s možností pohonu všech kol.

Cenu a další detaily o příslušenství Dakarem inspirovaného Mini poskytuje X-Raid na vyžádaní.

Mini

Původní Mini byla britská ikona 60. let. V osmdesátých letech byla výroba originálních Mini ukončena, v roce 1994 se pak značka patřící k Rover Group dostala pod BMW.

V roce 2001 se objevila nová generace  v podobě Mini One a sportovních verzí Cooper.

Mini Cooper • Mini Cabrio • Mini Clubman • Mini Countryman

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků
TEST Lexus LC 500 Convertible: Úžasný grand tourer a můj jeden velký problém

Lexus LC 500 Convertible

LC 500 Convertible je první kabriolet Lexus s plátěnou střechou. Vychází z osmiválcového kupé, které je samo o sobě zárukou hlubokého jízdního zážitku. Může být kabriolet ještě lepší?

20.  11.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků
První jízda s ostrým Fordem Puma ST: Už jsme si potykali, zanechal hluboký dojem

Ford Puma ST

Český Ford přivezl prvních pár kousků ostrého modelu Puma ST. Měli jsme možnost se s jedním z nich projet a nyní se podělíme o první dojmy.

16.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 52 příspěvků