Mini přesune část výroby do Číny. Ulehčí si tak od výroby elektromobilů

Mini není zas tak velká automobilka. Výroba elektromobilů by jí zabrala spoustu místa. BMW tak přichází s elegantním řešením.

BMW Group a Great Wall Motors ohlašují nové spojenectví. Pod názvem Spotlight Automotive tak nyní vznikne nová továrna na výrobu automobilů v čínském Zhangjiagangu, která bude stát 555 milionů liber (v přepočtu 16,6 miliardy korun).

Nové Mini John Cooper Works GP má 306 koní. Je to nejostřejší model v historii značky

Nové Mini John Cooper Works GP má 306 koní. Je to nejostřejší model v historii značky

Otevření továrny se plánuje na rok 2022, vyrobit se zde má 160 tisíc vozů ročně a práci tu najdou zhruba tři tisíce lidí. BMW zde chce vyrábět budoucí elektrické modely Mini. Nedávno uvedený model Electric se tedy bude vyrábět ještě v Oxfordu.

Elektrické Mini Cooper SE má české ceny. Za styl se platí, pohybuje se kolem milionu

Elektrické Mini Cooper SE má české ceny. Za styl se platí, pohybuje se kolem milionu

BMW upozorňuje, že Anglie zůstane i nadále srdcem a hlavní centrálou značky. U svých spojenců v Číně si bude vyrábět modely určené pro tamní trh. Není ale vyloučeno, že se z Číny nebude exportovat. Nicméně v Číně se očekává největší odbyt.

Skupina BMW z tohoto kroku neskrývá nadšení, elektrické modely Mini si teď bude vyrábět přímo na jejich největším trhu. 

TEST Suzuki Jimny 1.5 VVT 4x4 AllGrip: Chcete ho? Ano, chcete ho!

Suzuki Jimny 1.5 VVT 4x4

Když na vás Jimny pohlédne svým roztomilým kukučem, není ani třeba klást onu známou otázku „Chcete mě?“. Tehle roztomilej kříženeček je totiž moc hodnej, má rád projížďky po lese, ale umí se chovat i ve městě, hodí se k dětem i na práci, moc toho nespapá a vejde se skoro všude. Toho prostě chcete, o tom není sporu. Ale zaprvé není všechno jen a jen růžové, a pak je tu ještě jedna zásadní otázka: Automat, nebo manuál? Pečlivě jsme vyzkoušeli oba.

včera | Petr Schnagl | 28 příspěvků
První jízda s Volkswagenem Golf VIII: Klasik všech klasiků v digitálním věku

Volkswagen Golf VIII

S novým Volkswagenem Golfem jsme se staticky seznámili koncem října při oficiálním odhalení. Nyní se osmým vydáním evropského bestselleru konečně svezeme.

10.  12.  2019 | Svět motorů | 59 příspěvků
TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

5.  12.  2019 | Petr Schnagl | 31 příspěvků