Mini přestane nabízet kůži ve svých autech. Zaměří se na recyklované materiály

Trend umělé kůže a recyklovaných materiálů chce Mini v budoucnu využít na maximum.

Cestou snižování dopadu na životní prostředí a využívání udržitelných materiálů se v poslední době vydává stále více značek. V tomto směru se chce dále angažovat i Mini, jehož šéfdesignér Oliver Heilmer uvedl v rozhovoru s britským Autocarem, že značka v budoucnu přestane u svých modelů nabízet kožené čalounění.

Minulý rok si v Británii objednalo Mini s čalouněním pravou kůží více jak polovina zákazníků (54 %), to však nehraje pro Heilmera hlavní roli. „V budoucnosti už kůže nebude potřeba, nemyslíme si, že jde o udržitelný materiál. Jsme naprosto přesvědčeni, že můžeme nabízet moderní a hodnotné produkty i bez kůže,“ uvedl šéfdesignér.  

Ostatně umělou (veganskou) kůži či další typy čalounění z recyklovaných materiálů už začínají stále častěji nabízet i další velké značky jako Polestar, Audi nebo Volkswagen. A právě tímto odklonem od živočišného průmyslu se chce Mini vydat, směrem k recyklovaným materiálům.

„Už nyní má látka našich současných sedadel v produkci 100% recyklovaný původ. Podšívka je recyklovaná ze 70 %, uvedl Heilmer, podle kterého už neplatí, že recyklovaný materiál musí působit levně. Naopak s dnešní vynalézavostí lze zajistit luxusní dojem a zároveň být inovativní v oblasti funkčnosti. Kdy přesně ale Mini plánuje kompletně vypustit pravou kůži ze svých modelů, to Heilmer neupřesnil.

Mini

Původní Mini byla britská ikona 60. let. V osmdesátých letech byla výroba originálních Mini ukončena, v roce 1994 se pak značka patřící k Rover Group dostala pod BMW.

V roce 2001 se objevila nová generace  v podobě Mini One a sportovních verzí Cooper.

Mini Cooper • Mini Cabrio • Mini Clubman • Mini Countryman

Diskuze (22) Další článek: Hyundai Kona N Line přijel do Česka. Na sportovní vzhled láká akčními cenami

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,