Mini Cooper v rukou ladičů aneb Zkrotí Mr. Bean 193 koní?

Ani znovuzrozená legenda šedesátých let, jeden z největších „promohitů“ automobilky BMW, která anglického výrobce převzala, se nevyhnula pozornosti tuningu. Není divu, že úkolu upravit vozítko se ujal dlouholetý spolupracovník značky BMW AC Schnitzer.

Výkon původní verze motoru je 120 kW/163 k, ale změnou přeplňování a úpravou programu řídicí jednotky se ve Schnitzerově Mini hodnoty zvýšily na 142 kW/193 k při 7000 ot/min. To znamená, že malý vůz s motorem 1.6 l zrychluje z 0 na 100 km/h za 7 s a dosahuje největší rychlosti 235 km/h.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Nižší těžiště a efektní velká kola nenechají nikoho chladným.

Na vůz s tak malým rozvorem a rozchodem je to až příliš, takže musely přijít i další úpravy směřující ke stabilizaci jízdních vlastností. Světlá výška se zmenšila o zhruba 30 mm díky použitým pružinám a modifikované jsou i tlumiče. Podvozek doplnila na tak malý vůz neobvykle velká kola s pneumatikami 215/40 R-17. Výsledkem je jízdní dojem připomínající motokáru. Ať už vlastními rozměry nebo tuhostí podvozku.

Vnějším projevem úprav motoru je nová chromovaná koncovka výfuku, které předchází zcela přepracovaný výfukový systém. Podle cílové země může být výfuk vyveden na levou nebo pravou stranu. Mini Cooper S má ještě třetí variantu – koncovku posazenou přímo dozadu doprostřed.

Klepněte pro větší obrázek
Jak se z broučka stal dravec.

Ruku v ruce s ryze technickými úpravami jdou i pozměněné aerodynamické poměry. To znamená spoilery, prahy a podobně. Zvláštním doplňkem je rolovací střecha, která po otevření poskytuje nad hlavou otevřený prostor velký 710 x 810 mm a činí tak z auta téměř kabriolet.
 
Tuning je pochopitelně kompletní, takže nescházejí ani nezbytné úpravy interiéru v podobě hliníkových pedálů, opěrky levé nohy a pák řazení a ruční brzdy.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 8 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků