Mini Cooper s náhonem na všechna kola? (nové info)

(Doplněno 3.2.) Původní spekulace o čtyřkolovém Mini začínají nabírat reálných podob. Náhon na všechna kola by mělo Mini stuečně dostat, ovšem ne ve své klasické verzi. Čtyřkolka by měla vycházet z prodloužené verce Mini Clubman (koncept Traveller), která se objeví na trhu ještě v letošním roce. Clubman by měl dostat upravený náhon xDrive mateřského BMW. K tomu speciální body kit v módním stylu „cross”.


Říká se na každém šprochu je pravdy trochu a jen málo co vznikne bez jakýchkoli reálných kořenů.

Již delší dobu se šířily spekulace, že nová generace malého Mini by mohla být revoluční. Nikdo ovšem neupřesnil, v čem by mělo dojít k převratným změnám. Nový design je stále jaksi stejný a ani technicky nepřišlo nic zcela nového. Co ovšem mírně vyrazilo dech příznivcům Mini je informace, že tato generace by se mohla objevit i s náhonem na všechna kola. Ano, to malé Mini s rozvorem městského autíčka a sportovními ambicemi.

Malé mini v této úpravě by ovšem nemělo zůstat při zemi, ale mělo by se mírně zvednout, oplastovat a ve finále by z něj mělo být malé SUV.

V historii Mini by šlo sice o něco ojedinělého, ale ne nemožného. Za svůj život přišlo Mini na svět v desítkách různých karosářských variantách a externí firmy přestavěly Mini i do dodávek a podobných variací.

Všechny tyto informace jsou prozatím ve stádiu spekulací, které často přehánějí. Co jim ovšem přidává na váze je fakt, že se tato informace začala objevovat i na webech, které se mýlí maximálně jednou za deset let. A to už něco znamená.

Klepněte pro větší obrázek 
Mini Traveller / Clubman

Foto: Automedia

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

včera | Radek Pecák | 10 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků