Mini Cooper s náhonem na všechna kola? (nové info)

(Doplněno 3.2.) Původní spekulace o čtyřkolovém Mini začínají nabírat reálných podob. Náhon na všechna kola by mělo Mini stuečně dostat, ovšem ne ve své klasické verzi. Čtyřkolka by měla vycházet z prodloužené verce Mini Clubman (koncept Traveller), která se objeví na trhu ještě v letošním roce. Clubman by měl dostat upravený náhon xDrive mateřského BMW. K tomu speciální body kit v módním stylu „cross”.


Říká se na každém šprochu je pravdy trochu a jen málo co vznikne bez jakýchkoli reálných kořenů.

Již delší dobu se šířily spekulace, že nová generace malého Mini by mohla být revoluční. Nikdo ovšem neupřesnil, v čem by mělo dojít k převratným změnám. Nový design je stále jaksi stejný a ani technicky nepřišlo nic zcela nového. Co ovšem mírně vyrazilo dech příznivcům Mini je informace, že tato generace by se mohla objevit i s náhonem na všechna kola. Ano, to malé Mini s rozvorem městského autíčka a sportovními ambicemi.

Malé mini v této úpravě by ovšem nemělo zůstat při zemi, ale mělo by se mírně zvednout, oplastovat a ve finále by z něj mělo být malé SUV.

V historii Mini by šlo sice o něco ojedinělého, ale ne nemožného. Za svůj život přišlo Mini na svět v desítkách různých karosářských variantách a externí firmy přestavěly Mini i do dodávek a podobných variací.

Všechny tyto informace jsou prozatím ve stádiu spekulací, které často přehánějí. Co jim ovšem přidává na váze je fakt, že se tato informace začala objevovat i na webech, které se mýlí maximálně jednou za deset let. A to už něco znamená.

Klepněte pro větší obrázek 
Mini Traveller / Clubman

Foto: Automedia

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

19.  6.  2018 | Jan Mička | 68 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků