Mini Cooper s náhonem na všechna kola? (nové info)

(Doplněno 3.2.) Původní spekulace o čtyřkolovém Mini začínají nabírat reálných podob. Náhon na všechna kola by mělo Mini stuečně dostat, ovšem ne ve své klasické verzi. Čtyřkolka by měla vycházet z prodloužené verce Mini Clubman (koncept Traveller), která se objeví na trhu ještě v letošním roce. Clubman by měl dostat upravený náhon xDrive mateřského BMW. K tomu speciální body kit v módním stylu „cross”.


Říká se na každém šprochu je pravdy trochu a jen málo co vznikne bez jakýchkoli reálných kořenů.

Již delší dobu se šířily spekulace, že nová generace malého Mini by mohla být revoluční. Nikdo ovšem neupřesnil, v čem by mělo dojít k převratným změnám. Nový design je stále jaksi stejný a ani technicky nepřišlo nic zcela nového. Co ovšem mírně vyrazilo dech příznivcům Mini je informace, že tato generace by se mohla objevit i s náhonem na všechna kola. Ano, to malé Mini s rozvorem městského autíčka a sportovními ambicemi.

Malé mini v této úpravě by ovšem nemělo zůstat při zemi, ale mělo by se mírně zvednout, oplastovat a ve finále by z něj mělo být malé SUV.

V historii Mini by šlo sice o něco ojedinělého, ale ne nemožného. Za svůj život přišlo Mini na svět v desítkách různých karosářských variantách a externí firmy přestavěly Mini i do dodávek a podobných variací.

Všechny tyto informace jsou prozatím ve stádiu spekulací, které často přehánějí. Co jim ovšem přidává na váze je fakt, že se tato informace začala objevovat i na webech, které se mýlí maximálně jednou za deset let. A to už něco znamená.

Klepněte pro větší obrázek 
Mini Traveller / Clubman

Foto: Automedia

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků