Mini Cooper s náhonem na všechna kola? (nové info)

(Doplněno 3.2.) Původní spekulace o čtyřkolovém Mini začínají nabírat reálných podob. Náhon na všechna kola by mělo Mini stuečně dostat, ovšem ne ve své klasické verzi. Čtyřkolka by měla vycházet z prodloužené verce Mini Clubman (koncept Traveller), která se objeví na trhu ještě v letošním roce. Clubman by měl dostat upravený náhon xDrive mateřského BMW. K tomu speciální body kit v módním stylu „cross”.


Říká se na každém šprochu je pravdy trochu a jen málo co vznikne bez jakýchkoli reálných kořenů.

Již delší dobu se šířily spekulace, že nová generace malého Mini by mohla být revoluční. Nikdo ovšem neupřesnil, v čem by mělo dojít k převratným změnám. Nový design je stále jaksi stejný a ani technicky nepřišlo nic zcela nového. Co ovšem mírně vyrazilo dech příznivcům Mini je informace, že tato generace by se mohla objevit i s náhonem na všechna kola. Ano, to malé Mini s rozvorem městského autíčka a sportovními ambicemi.

Malé mini v této úpravě by ovšem nemělo zůstat při zemi, ale mělo by se mírně zvednout, oplastovat a ve finále by z něj mělo být malé SUV.

V historii Mini by šlo sice o něco ojedinělého, ale ne nemožného. Za svůj život přišlo Mini na svět v desítkách různých karosářských variantách a externí firmy přestavěly Mini i do dodávek a podobných variací.

Všechny tyto informace jsou prozatím ve stádiu spekulací, které často přehánějí. Co jim ovšem přidává na váze je fakt, že se tato informace začala objevovat i na webech, které se mýlí maximálně jednou za deset let. A to už něco znamená.

Klepněte pro větší obrázek 
Mini Traveller / Clubman

Foto: Automedia

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

včera | David Rusol | 28 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 12 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků