Mini Clubman se loučí limitkou Final Edition. Vznikne jen 1969 stylových kusů

Druhá generace praktického britského šviháka čeká na své poslední objednávky. Nástupcem bude elektrický crossover.

První Clubman z novodobé éry Mini se objevil v roce 2007 a navázal tak na kapesní kombi, vyráběné v 70. letech minulého století. V roce 2015 jej vystřídala druhá generace, jejíž čas se nyní nachýlil. Rozlučka má formu speciální verze Final Edition, která přináší vkusné designové prvky zvenčí i uvnitř.

Karoserie může být lakována v odstínech Melting Silver, Nanuq White nebo Enigmatic Black, osazena je doplňky v barvě bronzu na čelní masce a bocích. V podobném duchu jsou zpracována i kola. Nechybí označení 1969 Final Edition a znáčky „1 of 1969“ na C sloupku, čímž Mini odkazuje na počet vyrobených kusů a zároveň rok premiéry původního Clubmanu.

Uvnitř najdeme sportovní sedadla s koženým čalouněním Dark Maroon a textilními prvky, ozvláštněna jsou světle modrými švy. Nápis „1 of 1969“ se zde objevuje na koberečcích a označením Final Edition byly vyzdobeny prahy. Volant je čalouněn kůží Nappa.

Vůz má být k dispozici v klasické verzi Cooper s benzinovým nebo naftovým motorem i jako silnější S. Nástupce převezme tvary konceptu Aceman, z hlediska velikosti má odpovídat BMW iX1. V nabídce nahradí Clubman i Countryman, díky výhradně elektrickému pohonu lze čekat šikovné využití vnitřního prostoru. Značka představí poslední vůz se spalovacím motorem v roce 2025, od roku 2030 mají být v její nabídce výhradně elektromobily.

Mini

Původní Mini byla britská ikona 60. let. V osmdesátých letech byla výroba originálních Mini ukončena, v roce 1994 se pak značka patřící k Rover Group dostala pod BMW.

V roce 2001 se objevila nová generace  v podobě Mini One a sportovních verzí Cooper.

Mini Cooper • Mini Cabrio • Mini Clubman • Mini Countryman

Váš názor Další článek: Nový limitovaný Polestar 2 BST 230 vypadá úžasně. Zřejmě ale naštve ty, kteří si koupili loňský BST 270

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,