Mini Cabrio hrozí zánik. S otevřeným modelem se údajně v nové generaci nepočítá

Kabriolety jsou na dnešním automobilovém trhu ohroženým druhem. Jak to vypadá, do hrobu se nyní chystá i otevřené Mini.

Nad Mini bez střechy se podle všeho stahují mračna. Jak uvádí weby Automotive News a rovněž BMW Blog, automobilka počítá s ukončením produkce kabrioletu hned po odchodu současné generace modelové řady. Přestože malé kabrio nikdy nebylo masovou záležitostí, o vůz klesá zájem a jeho vyškrtnutím z nabídky by značka finančně ušetřila.

Cabrio bylo vždycky ve stínu mnohem populárnějšího hatchbacku, nicméně po stránce produkce je model s úzkým okruhem zájemců složitější a tedy i nákladnější na výrobu. Za minulý rok Mini vyrobilo přes 30.000 kusů, což je od roku 2016 pokles o 14 %.

Přidejte plány mateřského BMW Group na zjednodušení nabídky modelů a možný příchod nových SUV/crossoverů Mini a stylové Cabrio najednou vypadá postradatelně. Tato generace třídveřového Mini tedy bude pro kabriolet velice pravděpodobně závěrečná.

Zájemci o otevřené Mini ale nemusí ještě pár let smutnit. Současná generace nejmenších Mini se chystá do důchodu až v roce 2024. Namísto vývoje nové generace totiž automobilka plánuje pro svůj model v nejbližší době druhou vlnu modernizace. Lze tedy očekávat, že alespoň do roku 2024 zůstane kabriolet součástí portfolia.

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

Diskuze (2) Další článek: Novým Passatem si VW nebyl jistý. Starý kmet se nakonec vrátí v klasické podobě

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,