Mini bude mít vznětový motor

V roce 2003 se pod kapotou automobilů Mini objeví vznětový motor, potvrdil to včera Joachim Milberg, předseda představenstva BMW.

Nový motor bude mít objem 1.4 litru a bude pocházet od japonské automobilky Toyota. Motor, který byl nedávno představem v modelové řadě Yaris se bude vyrábět v Japonsku a následně bude upraven tak, aby jej bylo možné vestavět do Mini.

Motor, který u Toyoty nese označení D4-D je vybaven přímým vstřikováním paliva common-rail a dosahuje maximálního výkonu 74 koní. Je pravděpodobné, že varianta určená pro Mini bude nabízet více koní.

Předpokládá se výroba přibližně dvaceti až třiceti tisíc kusů automobilů Mini se vznětovým motorem.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků