Mini bude mít vznětový motor

V roce 2003 se pod kapotou automobilů Mini objeví vznětový motor, potvrdil to včera Joachim Milberg, předseda představenstva BMW.

Nový motor bude mít objem 1.4 litru a bude pocházet od japonské automobilky Toyota. Motor, který byl nedávno představem v modelové řadě Yaris se bude vyrábět v Japonsku a následně bude upraven tak, aby jej bylo možné vestavět do Mini.

Motor, který u Toyoty nese označení D4-D je vybaven přímým vstřikováním paliva common-rail a dosahuje maximálního výkonu 74 koní. Je pravděpodobné, že varianta určená pro Mini bude nabízet více koní.

Předpokládá se výroba přibližně dvaceti až třiceti tisíc kusů automobilů Mini se vznětovým motorem.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 3 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků