Mini bude mít vznětový motor

V roce 2003 se pod kapotou automobilů Mini objeví vznětový motor, potvrdil to včera Joachim Milberg, předseda představenstva BMW.

Nový motor bude mít objem 1.4 litru a bude pocházet od japonské automobilky Toyota. Motor, který byl nedávno představem v modelové řadě Yaris se bude vyrábět v Japonsku a následně bude upraven tak, aby jej bylo možné vestavět do Mini.

Motor, který u Toyoty nese označení D4-D je vybaven přímým vstřikováním paliva common-rail a dosahuje maximálního výkonu 74 koní. Je pravděpodobné, že varianta určená pro Mini bude nabízet více koní.

Předpokládá se výroba přibližně dvaceti až třiceti tisíc kusů automobilů Mini se vznětovým motorem.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků