Mini Aznom Clubman Chateaux: exkluzivitka

Mini Clubman je svým způsobem netradičním vozem, ale co takto ho udělat ještě netradičnějším? Firma Aznom tak učinila.

Společnost Aznom z italské Monzy rozhodně nepatří k příliš známým. Jejich nápady se ale vymykají z řady, o čemž svědčí také poslední výtvor v podobě Mini Clubmanu s přívlastkem Chateaux. A věřte, že jde o vcelku luxusní kousek.

Aznom totiž vyrobí jen tucet těchto vozů, uvnitř nichž ch toho majitelé naleznou podstatně víc, než by si u tak malého vozu mnozí z nás představovali. Interiér je celý vyveden v kůži a nechybí ani obložení vzácným dřevem, které si netradičně našlo místo také na některých částech karoserie (na zpětných zrcátkách, zadním nárazníku atd.).

V zavazadlovém prostrou, mimochodem také vybaveném kvalitními materiály, nalezneme specialitu v podobě zásobníku na šest láhví vína, to aby bylo náhodným stopařkám co nabídnout. Zajímavý a neobvyklý hnědý lak karoserie rovněž nelze přehlédnout, hlavně když je kombinován s odstínem zlaté barvy na některých částech karoserie.

Poněkud extravagantní vzhled doplňují také 18“ kola z lehkých slitin, které jsou obuté do pneumatik o rozměru 205/40. U Aznomu dostali také zajímavý nápad, jak se odlišit. V tomhle Mini nenaleznete číslo limitované edice ani nic podobného, na štítku uvnitř bude přímo jméno majitele vozu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Aznom Mini Clubman Chateaux

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků