Mini Aznom Clubman Chateaux: exkluzivitka

Mini Clubman je svým způsobem netradičním vozem, ale co takto ho udělat ještě netradičnějším? Firma Aznom tak učinila.

Společnost Aznom z italské Monzy rozhodně nepatří k příliš známým. Jejich nápady se ale vymykají z řady, o čemž svědčí také poslední výtvor v podobě Mini Clubmanu s přívlastkem Chateaux. A věřte, že jde o vcelku luxusní kousek.

Aznom totiž vyrobí jen tucet těchto vozů, uvnitř nichž ch toho majitelé naleznou podstatně víc, než by si u tak malého vozu mnozí z nás představovali. Interiér je celý vyveden v kůži a nechybí ani obložení vzácným dřevem, které si netradičně našlo místo také na některých částech karoserie (na zpětných zrcátkách, zadním nárazníku atd.).

V zavazadlovém prostrou, mimochodem také vybaveném kvalitními materiály, nalezneme specialitu v podobě zásobníku na šest láhví vína, to aby bylo náhodným stopařkám co nabídnout. Zajímavý a neobvyklý hnědý lak karoserie rovněž nelze přehlédnout, hlavně když je kombinován s odstínem zlaté barvy na některých částech karoserie.

Poněkud extravagantní vzhled doplňují také 18“ kola z lehkých slitin, které jsou obuté do pneumatik o rozměru 205/40. U Aznomu dostali také zajímavý nápad, jak se odlišit. V tomhle Mini nenaleznete číslo limitované edice ani nic podobného, na štítku uvnitř bude přímo jméno majitele vozu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Aznom Mini Clubman Chateaux

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků