Mini Aznom Clubman Chateaux: exkluzivitka

Mini Clubman je svým způsobem netradičním vozem, ale co takto ho udělat ještě netradičnějším? Firma Aznom tak učinila.

Společnost Aznom z italské Monzy rozhodně nepatří k příliš známým. Jejich nápady se ale vymykají z řady, o čemž svědčí také poslední výtvor v podobě Mini Clubmanu s přívlastkem Chateaux. A věřte, že jde o vcelku luxusní kousek.

Aznom totiž vyrobí jen tucet těchto vozů, uvnitř nichž ch toho majitelé naleznou podstatně víc, než by si u tak malého vozu mnozí z nás představovali. Interiér je celý vyveden v kůži a nechybí ani obložení vzácným dřevem, které si netradičně našlo místo také na některých částech karoserie (na zpětných zrcátkách, zadním nárazníku atd.).

V zavazadlovém prostrou, mimochodem také vybaveném kvalitními materiály, nalezneme specialitu v podobě zásobníku na šest láhví vína, to aby bylo náhodným stopařkám co nabídnout. Zajímavý a neobvyklý hnědý lak karoserie rovněž nelze přehlédnout, hlavně když je kombinován s odstínem zlaté barvy na některých částech karoserie.

Poněkud extravagantní vzhled doplňují také 18“ kola z lehkých slitin, které jsou obuté do pneumatik o rozměru 205/40. U Aznomu dostali také zajímavý nápad, jak se odlišit. V tomhle Mini nenaleznete číslo limitované edice ani nic podobného, na štítku uvnitř bude přímo jméno majitele vozu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Aznom Mini Clubman Chateaux

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků