Klasické Mini slaví šedesátku. Stane se tato edice sběratelskou?

Už je tomu šedesát let, co přišel automobilový závodník Alec Issigonis s unikátním řešením konstrukce, které vtisklo závodní duši původnímu Mini. Současní majitelé automobilky se to rozhodli oslavit.

Speciální edice přináší unikátní designové prvky, které se objevují napříč celým autem. K mání je v pěti barevných provedeních, černá Midnight Black, šedá Moonwalk Grey, stříbrná Melting Silver a modrá Lapisluxury Blue. Nejlépe ale vypadá v nejtypičtější barvě britských závodních vozů British Racing Green.

Z prťavého Mini obytný vůz? V 60. letech to šlo, říkali mu divoká husa

Z prťavého Mini obytný vůz? V 60. letech to šlo, říkali mu divoká husa

Pro kontrastní doplnění se pak volí mezi černou nebo bílou střechou a kryty zpětných zrcátek. Na všech barvách potom budou speciální pruhy odkazující na výroční edici. Stejně tak budou odkazovat i unikátní 17palcová kola 60 Years Spoke.

Loga 60 Years Spoke se potom objevují i na prazích nebo na ozdobném podkladu pod bočním směrovým ukazatelem. Zatím to tedy vypadá, že na obyčejné Mini jenom nalepili hromadu samolepek, ale speciální edice ukáže své pravé kouzlo až v interiéru.

Test Mini Cabrio Cooper S – Klukům vstup povolen!

Test Mini Cabrio Cooper S – Klukům vstup povolen!

Tady nabídne unikátní obložení. Logo najdete vyšité hlavových opěrkách a na volantu. Objeví se i na dveřních LED projektorech. Hlavní devizou interiéru je ale kontrastní zelené prošívání sedadel a všité knoflíčky s číslem 60.

Mini 60 Years bude k mání ve tří a pětidveřovém karosářském provedení se čtveřící motorů. Bohužel nevíme, které motory si sem najdou cestu. Určitě ale můžete počítat se základní verzí One a i s Cooperem. Různé varianty lze navíc kombinovat se všemi balíčky výbavy.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

23.  6.  2019 | Petr Schnagl | 7 příspěvků
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků
TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 14 příspěvků