Klasické Mini slaví šedesátku. Stane se tato edice sběratelskou?

Už je tomu šedesát let, co přišel automobilový závodník Alec Issigonis s unikátním řešením konstrukce, které vtisklo závodní duši původnímu Mini. Současní majitelé automobilky se to rozhodli oslavit.

Speciální edice přináší unikátní designové prvky, které se objevují napříč celým autem. K mání je v pěti barevných provedeních, černá Midnight Black, šedá Moonwalk Grey, stříbrná Melting Silver a modrá Lapisluxury Blue. Nejlépe ale vypadá v nejtypičtější barvě britských závodních vozů British Racing Green.

Z prťavého Mini obytný vůz? V 60. letech to šlo, říkali mu divoká husa

Z prťavého Mini obytný vůz? V 60. letech to šlo, říkali mu divoká husa

Pro kontrastní doplnění se pak volí mezi černou nebo bílou střechou a kryty zpětných zrcátek. Na všech barvách potom budou speciální pruhy odkazující na výroční edici. Stejně tak budou odkazovat i unikátní 17palcová kola 60 Years Spoke.

Loga 60 Years Spoke se potom objevují i na prazích nebo na ozdobném podkladu pod bočním směrovým ukazatelem. Zatím to tedy vypadá, že na obyčejné Mini jenom nalepili hromadu samolepek, ale speciální edice ukáže své pravé kouzlo až v interiéru.

Test Mini Cabrio Cooper S – Klukům vstup povolen!

Test Mini Cabrio Cooper S – Klukům vstup povolen!

Tady nabídne unikátní obložení. Logo najdete vyšité hlavových opěrkách a na volantu. Objeví se i na dveřních LED projektorech. Hlavní devizou interiéru je ale kontrastní zelené prošívání sedadel a všité knoflíčky s číslem 60.

Mini 60 Years bude k mání ve tří a pětidveřovém karosářském provedení se čtveřící motorů. Bohužel nevíme, které motory si sem najdou cestu. Určitě ale můžete počítat se základní verzí One a i s Cooperem. Různé varianty lze navíc kombinovat se všemi balíčky výbavy.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

včera | Vladimír Kadera | 114 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 12 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 77 příspěvků