Klasické Mini slaví šedesátku. Stane se tato edice sběratelskou?

Už je tomu šedesát let, co přišel automobilový závodník Alec Issigonis s unikátním řešením konstrukce, které vtisklo závodní duši původnímu Mini. Současní majitelé automobilky se to rozhodli oslavit.

Speciální edice přináší unikátní designové prvky, které se objevují napříč celým autem. K mání je v pěti barevných provedeních, černá Midnight Black, šedá Moonwalk Grey, stříbrná Melting Silver a modrá Lapisluxury Blue. Nejlépe ale vypadá v nejtypičtější barvě britských závodních vozů British Racing Green.

Z prťavého Mini obytný vůz? V 60. letech to šlo, říkali mu divoká husa

Z prťavého Mini obytný vůz? V 60. letech to šlo, říkali mu divoká husa

Pro kontrastní doplnění se pak volí mezi černou nebo bílou střechou a kryty zpětných zrcátek. Na všech barvách potom budou speciální pruhy odkazující na výroční edici. Stejně tak budou odkazovat i unikátní 17palcová kola 60 Years Spoke.

Loga 60 Years Spoke se potom objevují i na prazích nebo na ozdobném podkladu pod bočním směrovým ukazatelem. Zatím to tedy vypadá, že na obyčejné Mini jenom nalepili hromadu samolepek, ale speciální edice ukáže své pravé kouzlo až v interiéru.

Test Mini Cabrio Cooper S – Klukům vstup povolen!

Test Mini Cabrio Cooper S – Klukům vstup povolen!

Tady nabídne unikátní obložení. Logo najdete vyšité hlavových opěrkách a na volantu. Objeví se i na dveřních LED projektorech. Hlavní devizou interiéru je ale kontrastní zelené prošívání sedadel a všité knoflíčky s číslem 60.

Mini 60 Years bude k mání ve tří a pětidveřovém karosářském provedení se čtveřící motorů. Bohužel nevíme, které motory si sem najdou cestu. Určitě ale můžete počítat se základní verzí One a i s Cooperem. Různé varianty lze navíc kombinovat se všemi balíčky výbavy.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

včera | Jan Mička | 62 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků
TEST BMW M850i xDrive Coupé: Do klubu rváčů v rukavičkách

BMW M850i xDrive

Lexus LC je možná zábavnější a lépe se poslouchá a Mercedes S Coupé je pravděpodobně o chloupek komfortnější. Lepší definice třídy gran turismo však na silnice snad ještě nevyjela.

13.  4.  2019 | Miro Mihálik | 15 příspěvků