Klasické Mini slaví šedesátku. Stane se tato edice sběratelskou?

Už je tomu šedesát let, co přišel automobilový závodník Alec Issigonis s unikátním řešením konstrukce, které vtisklo závodní duši původnímu Mini. Současní majitelé automobilky se to rozhodli oslavit.

Speciální edice přináší unikátní designové prvky, které se objevují napříč celým autem. K mání je v pěti barevných provedeních, černá Midnight Black, šedá Moonwalk Grey, stříbrná Melting Silver a modrá Lapisluxury Blue. Nejlépe ale vypadá v nejtypičtější barvě britských závodních vozů British Racing Green.

Z prťavého Mini obytný vůz? V 60. letech to šlo, říkali mu divoká husa

Z prťavého Mini obytný vůz? V 60. letech to šlo, říkali mu divoká husa

Pro kontrastní doplnění se pak volí mezi černou nebo bílou střechou a kryty zpětných zrcátek. Na všech barvách potom budou speciální pruhy odkazující na výroční edici. Stejně tak budou odkazovat i unikátní 17palcová kola 60 Years Spoke.

Loga 60 Years Spoke se potom objevují i na prazích nebo na ozdobném podkladu pod bočním směrovým ukazatelem. Zatím to tedy vypadá, že na obyčejné Mini jenom nalepili hromadu samolepek, ale speciální edice ukáže své pravé kouzlo až v interiéru.

Test Mini Cabrio Cooper S – Klukům vstup povolen!

Test Mini Cabrio Cooper S – Klukům vstup povolen!

Tady nabídne unikátní obložení. Logo najdete vyšité hlavových opěrkách a na volantu. Objeví se i na dveřních LED projektorech. Hlavní devizou interiéru je ale kontrastní zelené prošívání sedadel a všité knoflíčky s číslem 60.

Mini 60 Years bude k mání ve tří a pětidveřovém karosářském provedení se čtveřící motorů. Bohužel nevíme, které motory si sem najdou cestu. Určitě ale můžete počítat se základní verzí One a i s Cooperem. Různé varianty lze navíc kombinovat se všemi balíčky výbavy.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí?

Škoda Citigoe iV

Na prezentaci v Nizozemsku jsme vedle plug-in hybridní Škody Superb poprvé vyzkoušeli také první sériově vyráběný elektromobil s okřídleným šípem ve znaku. Odsouzen k úspěchu ale byl už dlouho před tím.

3.  12.  2019 | Jan Mička | 139 příspěvků
Levné Hyundaie i20 a i30 na ostří nože: Hodně muziky za méně než 300.000 Kč!

Hyundai i20 vs. Hyundai i30

Řekněme, že chcete nové auto a stanovíte si limit 300 tisíc korun. Český Hyundai má pro vás hned dvě lákavé nabídky.

1.  12.  2019 | Vladimír Kadera | 80 příspěvků
Za volantem Škody Superb iV PHEV: Jasná revoluce, ovšem hlavně pro Škodu

Škoda Superb iV 1.4 PHEV

Elektrifikaci v dnešní době není radno podceňovat. Škodovka ji uvedla do běžné praxe hned u dvou modelů najednou, přičemž dnes se zaměříme na to „menší zlo“. Plug-in hybridní Superb jsme vyzkoušeli v okolí Amsterdamu a máme odpovědi na některé vaše dotazy.

30.  11.  2019 | Jan Mička | 93 příspěvků