Mini & Bisazza: skleněné auto pro Miláno

Pro 27. ročník italského veletrhu Salone Internazionale del Mobile v Miláně si tamní designér Bisazza nachystal opravdu exkluzivní doplněk do interiéru. Čtyři vozy automobilky Mini totiž oblékl unikátní skleněné mozaiky, kde jeden kousek má rozměry 12 x 12 mm. Modely, které jsou pojmenovány Zebra, Letní kvítí, Tartan a Dáma, jsou pokryty 142 700 kousky skla, kde verze kabrio má design z 31 700 kusů a hatchback pokrývá 37 000 kusů.

Tyto čtyři šperky jsou jedinými originály, Bisazza neplánuje další výrobu. Návštěvníci zajímavou verzi vozů Mini po veletrhu v Miláně uvidí ještě v Berlíně na DesignMai 2005 (5-16.5.), kde bude Zebra a Letní kvítí, a v New Yorku na Mezinárodním veletrhu současného nábytku (14-17.5.) bude Tartan a Dáma.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků