Mine's Nissan GT-R: skrytý potenciál

Nissan Skyline vždy patřil k oblíbeným objektům zájmu tunerů. A jak se zdá, nový model GT-R na tom nebude ani trochu jinak.

Sportovní model Nissanu se odjakživa spojoval s tuningem. Bylo tomu tak právě pro velké možnosti dalšího zvyšování výkonu – přeplňovaný výkonný a spolehlivý šestiválec jednoduše dovoloval získat mnoho výkonu za cenu nevelkých úprav.

Tip: Představení Nissanu GT-R si můžete přešíst zde.

Nyní se na trhu objevila nová generace Nissanu GT-R, která již sice nenese jméno Skyline, ale je jeho nástupcem. Pod kapotou vozu se ukrývá dvěma turbodmychadly přeplňovaný šestiválec o objemu 3,8 litru, který poskytuje výkon 480 koní. Tuner Mine´s se mu ale podíval na zoubek, přeprogramoval řídící jednotku a dodal kompletně nový výfukový systém. Přesný výkon prozatím neznáme, ale dá se předpokládat, že se bude pohybovat někde okolo hranice 600 koní.

Úprav se ale nedočkal jen motor. GT-R dostalo také nové tlumiče a pružiny – to vše si vzala na zodpovědnost společnost Eibach. Tuner rovněž sáhnul po výkonnějších karbonových brzdách, které výborně odolávají vysokému zatížení. Ze stejného materiálu jsou zhotovené také zadní přítlačné křídlo a vnější zpětná zrcátka.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mine`s Nissan GT-R

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků