Mine's Nissan GT-R: skrytý potenciál

Nissan Skyline vždy patřil k oblíbeným objektům zájmu tunerů. A jak se zdá, nový model GT-R na tom nebude ani trochu jinak.

Sportovní model Nissanu se odjakživa spojoval s tuningem. Bylo tomu tak právě pro velké možnosti dalšího zvyšování výkonu – přeplňovaný výkonný a spolehlivý šestiválec jednoduše dovoloval získat mnoho výkonu za cenu nevelkých úprav.

Tip: Představení Nissanu GT-R si můžete přešíst zde.

Nyní se na trhu objevila nová generace Nissanu GT-R, která již sice nenese jméno Skyline, ale je jeho nástupcem. Pod kapotou vozu se ukrývá dvěma turbodmychadly přeplňovaný šestiválec o objemu 3,8 litru, který poskytuje výkon 480 koní. Tuner Mine´s se mu ale podíval na zoubek, přeprogramoval řídící jednotku a dodal kompletně nový výfukový systém. Přesný výkon prozatím neznáme, ale dá se předpokládat, že se bude pohybovat někde okolo hranice 600 koní.

Úprav se ale nedočkal jen motor. GT-R dostalo také nové tlumiče a pružiny – to vše si vzala na zodpovědnost společnost Eibach. Tuner rovněž sáhnul po výkonnějších karbonových brzdách, které výborně odolávají vysokému zatížení. Ze stejného materiálu jsou zhotovené také zadní přítlačné křídlo a vnější zpětná zrcátka.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mine`s Nissan GT-R

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 14 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 20 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků