Mine's Nissan GT-R: skrytý potenciál

Nissan Skyline vždy patřil k oblíbeným objektům zájmu tunerů. A jak se zdá, nový model GT-R na tom nebude ani trochu jinak.

Sportovní model Nissanu se odjakživa spojoval s tuningem. Bylo tomu tak právě pro velké možnosti dalšího zvyšování výkonu – přeplňovaný výkonný a spolehlivý šestiválec jednoduše dovoloval získat mnoho výkonu za cenu nevelkých úprav.

Tip: Představení Nissanu GT-R si můžete přešíst zde.

Nyní se na trhu objevila nová generace Nissanu GT-R, která již sice nenese jméno Skyline, ale je jeho nástupcem. Pod kapotou vozu se ukrývá dvěma turbodmychadly přeplňovaný šestiválec o objemu 3,8 litru, který poskytuje výkon 480 koní. Tuner Mine´s se mu ale podíval na zoubek, přeprogramoval řídící jednotku a dodal kompletně nový výfukový systém. Přesný výkon prozatím neznáme, ale dá se předpokládat, že se bude pohybovat někde okolo hranice 600 koní.

Úprav se ale nedočkal jen motor. GT-R dostalo také nové tlumiče a pružiny – to vše si vzala na zodpovědnost společnost Eibach. Tuner rovněž sáhnul po výkonnějších karbonových brzdách, které výborně odolávají vysokému zatížení. Ze stejného materiálu jsou zhotovené také zadní přítlačné křídlo a vnější zpětná zrcátka.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mine`s Nissan GT-R

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků