Milotec: silnější Škoda Octavia 2.0 TDI

Úpravce vozů Škoda, firma Milotec, má na skladě kompletní tuningový paket pro Octavii 2.0 TDI v provedení liftback. Nový software v řídící jednotce přidá výkon 27 kW (37 k), což navýší původních 103  na 130 kW (177 k) v 4 500 ot. Maximální kroutící moment vzroste z 320 Nm na výborných 405 Nm. Za 1 480 eur dostanete na Octavii sadu osmnáctipalcových kol s pneumatikami o šířce 225 mm.

Šestidílný karosářský kit stojí 159 eur a obsahuje mimo jiné i novou přední masku, širší boční prahy, oplechování zádě a malou přítlačnou lištu na víku od zavazadlového prostoru. Mračítka na přední světlomety a úprava zadních lamp stojí celkem 79 eur. Nové tlumiče, které eliminují náklon vozu při průjezdu zatáčkou, ale nesnižují jízdní komfort, vás přijdou na 158 eur. V seznamu příplatkových doplňků najdete celou řadu vylepšení pro interiér, jako jsou hliníkové kroužky okolo ovladačů klimatizace, lišty na prahy s logem tunera nebo nová hlavice řadící páky.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 16 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků