Mille Miglia 2021, den druhý: Jde do tuhého! I ti nejlepší odpadají kvůli počasí

Druhá etapa letošní Mille Miglia je za námi. Horko a kopce dávají autům pěkně zabrat.

Tak nám začalo pěkně přituhovat. Od hotelu, umístěném kousek od šikmé věže v Pise, jsme vyrazili kousek po deváté hodině. Tou dobou už byli první závodníci přes dvě hodiny na cestě. Centrum města automaticky vynecháváme a nadjíždíme koloně zcela mimo trasu závodu. Ta pravá Mille Miglia totiž teprve začala.

Středeční spíše rovinaté úseky vystřídaly kopce a my si tak užíváme to nejlepší z Toskánska. Pečlivě vybraná trasa vede přes malebnou krajinu, kterou občas prostřídá vesnička s úzkými uličkami. Právě tady cítíme esenci závodu nejvíc. Má to opravdu neuvěřitelné kouzlo.

Aston Martin ukázal první kus z obnovené série DB4 GT Zagato. Je to nádhera!

Aston Martin ukázal první kus z obnovené série DB4 GT Zagato. Je to nádhera!

Lidé stojí před dveřmi svých domů, vysedávají v kavárnách přímo u cesty nebo vykukují z oken. Když projíždí něco italského, skandují. Když je to Ferrari, mohou se doslova pominout. Sestřičky z místního starobince pomalu vyvádí babičky a dědečky k silnici, pak mávají a smějí se od ucha k uchu. Tedy jsme to viděli alespoň u těch, kteří si sundali roušku.

Už se jede opravdu naplno. Na rovných úsecích nám často ani 200 koní naší Škody Superb klidně i na sedmdesát let stará auta prostě nestačí. Za omamného zvuku nám pomalu mizí v dálce a za třemi zatáčkami už nejsou vidět. Trasa vedla z Viareggio přes Bibbiona, Castiglione della Pescaia a končila v Římě.

Toyota GR Yaris míří do rallye! Na prvních záběrech řádí jako pominutá

Toyota GR Yaris míří do rallye! Na prvních záběrech řádí jako pominutá

Bohužel se setkáváme i s tvrdou realitou. Obyčejně se závod jede v květnu, letos byl však posunutý na červen a zrovna vyšlo krásné počasí... Ovšem možná tak na koupání. Neustálé jasno a teploty ve stínu sahající ke třiceti stupňům dávají starým autům pěkně zabrat.

Malé chladiče, velké motory, vedro jako v pekle a ostré tempo do kopců. Spousty vozů jsme potkali odstavené u krajnic, většinou se servisními vozy. Příčina byla většinou jasná. Jsme v půlce. Ráno vyrážíme z Říma do Bologni, směrem domů. Pak už jen jeden den a končíme.

Škoda Superb

Škoda Superb je vlajkovou lodí značky Škoda. Na prodloužené koncernové platformě nabízí bezkonkurečně nejlepší prostor pro nohy ve střední třídě a boduje i systémem Twindoor.

Facelift 2019 • Hybridní plug-in • První jízda Superb Scout • Ceník a výbava • Test Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 • Škoda Superb iV vs. VW Passat GTE

TEST Fiat 500e HB La Prima: Chytne za srdce a ve městě je k neutahání

Fiat 500e La Prima (87 kW)

Fiat 500e je dalším elektromobilem do města, který vysokou cenu techniky balí do luxusního kabátku a přichází s řadou krásných detailů. Má ale na to rovnat se s Hondou e?

27.  7.  2021 | Vladimír Kadera | 4 příspěvky
TEST Ford Focus 3d 2.0 ZETEC: Vůz roku 1999 už jen kvete. Jak si vedl 20 let zpět?

Ford Focus 3d 2.0 ZETEC

Ford Focus první generace, evropské Auto roku 1999, vypadá i v dnešní době dobře. Rozhodně zajímavěji než jeho zatím poslední následovník z roku 2018. Připomeňte si test třídveřové verze, který v roce 2001 přinesli kolegové z Auto.cz

24.  7.  2021 | Tomáš Zajíček | 15 příspěvků
První jízda s Hyundaiem Ioniq 5: Tajemný krasavec může převálcovat konkurenci

Hyundai Ioniq 5

Hyundai podobně jako další značky přijíždí s vlastní rodinou elektrických aut. Jmenuje se Ioniq a jejím prvním zástupcem je kompaktní crossover s krásným retro designem. Už jsme ho vyzkoušeli.

22.  7.  2021 | David Bureš | 54 příspěvků