Milionové Kangoo

Renault Kangoo vyniká rozmanitostí nabídky, která zahrnuje i verzi 4x4. Renault Kangoo nedávno dosáhl jednoho milionu vyrobených kusů.
Milionové Kangoo
Již od svého uvedení na trh, v říjnu 1997, přitahovalo Kangoo svým pragmatismem, mimořádným vnitřním prostorem a přirozeným, uvolněným vzhledem. Velmi rychle se začlenilo do nabídky Renaultu a díky sympatickému designu i bočním posuvným dveřím, jimiž ihned získalo jednu délku náskoku proti konkurenci, přineslo na trh závan čerstvého vzduchu.

Počátkem roku 1998 již Kangoo nabízelo osobní i užitkovou verzi (Kangoo Express) a dokázalo tak zaujmout zákazníky od mladých lidí, kteří hledají praktické a hravé auto, po rodiny s dětmi, které potřebují 5 plnohodnotných sedadel a velký zavazadlový prostor za přijatelnou cenu, až po podniky a podnikatele (v případě Kangoo Express). Kangoo, které je zaměřené na rodinu a volný čas, bylo vždy synonymem svobody a úniku ze všedního dne a je proto přirozené, že již v dubnu 1998 nabídlo verzi Kangoo Pampa (all road) se zvýšenou světlostí podvozku a ráfky 14", s níž je možno se vydat mimo vyježděné cesty.

V r.1999 nabízí Kangoo v základní výbavě* druhé boční posuvné dveře a získává tak rázem náskok před konkurencí. Ve stejné době se objevuje prodloužená verze Kangoo Express Maxi, odpovídající požadavkům široké klientely řemeslníků, kteří potřebují vetší objem a délku nákladového prostoru.

V červenci 2001 přichází Kangoo s novou řadou osobních i užitkových verzí vybavenou novými zážehovými motory 16V - 1,6 o výkonu 95 k a 1,2 o výkonu 75 k, zajišťující výrazně lepší výkonnostní parametry a nižší spotřebu. Kangoo, které již má v základní výbavě airbag pro řidiče i spolujezdce a na přání nabízí ABS s EBV s asistenčním systémem brzd, zlepšuje i svou aktivní bezpečnost. S novými, širšími ochrannými bočními lištami, aerodynamičtějšími asférickými zpětnými zrcátky, novým čalouněním a s novou barvou interiéru Muscade, dvoubarevnou palubní deskou, novými odkládacími moduly pod střechou a vylepšenou zvukovou izolací dává nová řada vozu Kangoo opět jednu délku náskoku.

Od září 2001 se Kangoo vyrábí také ve verzi s pohonem 4 kol. Kangoo 4x4 se stálým převodem na 4 kola má i nadále pět plnohodnotných sedadel a velký zavazadelník a dokonale odpovídá požadavkům zákazníků, kteří si s rodinou nebo s přáteli rádi vyrazí do přírody. Důkazem je i to, že od začátku roku 2002 představuje Kangoo 4x4 17 % celkového počtu vozů Kangoo prodaných ve Francii. Verze Kangoo Express 4x4, první malá dodávka, která má v základní výbavě pohon 4 kol, pak bude vyhovovat firemní klientele působící ve venkovském nebo horském prostředí.

Konečně v březnu 2002 je Kangoo vybaveno motorem 1,5 dCi o výkonu 65 k, poprvé použitým na novém Cliu, a následně pak bude nabízeno s motorem 1,5 dCi o výkonu 80 k. Nová nízkoobjemová vznětová pohonná jednotka 1,5 dCi o výkonu 65 k poskytuje vozu Kangoo kromě dobrých výkonů i nejnižší spotřebu ve své třídě.

Kangoo a Kangoo Express, které byly vždy v čele svých tržních segmentů, se neustále vyvíjejí a obohacují nabídku, aby si vedoucí postavení ve vysoce konkurenčním prostředí udržely. Dnes se přizpůsobují všem potřebám a nabízejí širokou škálu služeb, která ve spojení s novou řadou 2001 přispěla k tomu, že si v únoru 2002 udržely vedoucí postavení ve svých třídách v západní Evropě. V osobní i užitkové verzi zůstalo Kangoo vždy věrné své původní koncepci: sympatické, prosté a funkční. Vyrábí se především v závodě Maubeuge ve Francii, ale také v argentinské Cordobě a v Maroku.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků