Miliarda automobilů na silnicích? Již v roce 2010

Dle studie společnosti R. L. Polk přesáhne v roce 2010 celosvětový počet automobilů magickou jednu miliardu. Tohoto čísla se má dosáhnout hlavně díky enormnímu nárůstu prodejů na nových a velkých trzích, jako je ten čínský a indický. Právě díky těmto lokalitám má navíc do roku 2015 vzrůst počet automobilů o dalších 20 procent.

Takto vysoký počet automobilů pak má mít za následek výrazný nárůst cen pohonných hmot, jelikož současné kapacity rafinérií nejsou neomezené a také těžbu ropy nelze zvyšovat dle libosti.

Je třeba také poukázat na fakt, že většina vozů, které se prodávají na nenáročných trzích, nejsou zrovna přívětivé k přírodě a jejich emisní limity často jsou stejné jako u vozů z počátku devadesátých let.

Pokud se tedy nic nenadálého nestane, cena PHM by měla v budoucnu stoupnout až o dvacet pět procent a navíc je třeba připočítat výrazný nárůst emisí škodlivých plynů.

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

včera | Jan Mička | 58 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků