Miliarda automobilů na silnicích? Již v roce 2010

Dle studie společnosti R. L. Polk přesáhne v roce 2010 celosvětový počet automobilů magickou jednu miliardu. Tohoto čísla se má dosáhnout hlavně díky enormnímu nárůstu prodejů na nových a velkých trzích, jako je ten čínský a indický. Právě díky těmto lokalitám má navíc do roku 2015 vzrůst počet automobilů o dalších 20 procent.

Takto vysoký počet automobilů pak má mít za následek výrazný nárůst cen pohonných hmot, jelikož současné kapacity rafinérií nejsou neomezené a také těžbu ropy nelze zvyšovat dle libosti.

Je třeba také poukázat na fakt, že většina vozů, které se prodávají na nenáročných trzích, nejsou zrovna přívětivé k přírodě a jejich emisní limity často jsou stejné jako u vozů z počátku devadesátých let.

Pokud se tedy nic nenadálého nestane, cena PHM by měla v budoucnu stoupnout až o dvacet pět procent a navíc je třeba připočítat výrazný nárůst emisí škodlivých plynů.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků