Miliarda automobilů na silnicích? Již v roce 2010

Dle studie společnosti R. L. Polk přesáhne v roce 2010 celosvětový počet automobilů magickou jednu miliardu. Tohoto čísla se má dosáhnout hlavně díky enormnímu nárůstu prodejů na nových a velkých trzích, jako je ten čínský a indický. Právě díky těmto lokalitám má navíc do roku 2015 vzrůst počet automobilů o dalších 20 procent.

Takto vysoký počet automobilů pak má mít za následek výrazný nárůst cen pohonných hmot, jelikož současné kapacity rafinérií nejsou neomezené a také těžbu ropy nelze zvyšovat dle libosti.

Je třeba také poukázat na fakt, že většina vozů, které se prodávají na nenáročných trzích, nejsou zrovna přívětivé k přírodě a jejich emisní limity často jsou stejné jako u vozů z počátku devadesátých let.

Pokud se tedy nic nenadálého nestane, cena PHM by měla v budoucnu stoupnout až o dvacet pět procent a navíc je třeba připočítat výrazný nárůst emisí škodlivých plynů.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků