Miliarda automobilů na silnicích? Již v roce 2010

Dle studie společnosti R. L. Polk přesáhne v roce 2010 celosvětový počet automobilů magickou jednu miliardu. Tohoto čísla se má dosáhnout hlavně díky enormnímu nárůstu prodejů na nových a velkých trzích, jako je ten čínský a indický. Právě díky těmto lokalitám má navíc do roku 2015 vzrůst počet automobilů o dalších 20 procent.

Takto vysoký počet automobilů pak má mít za následek výrazný nárůst cen pohonných hmot, jelikož současné kapacity rafinérií nejsou neomezené a také těžbu ropy nelze zvyšovat dle libosti.

Je třeba také poukázat na fakt, že většina vozů, které se prodávají na nenáročných trzích, nejsou zrovna přívětivé k přírodě a jejich emisní limity často jsou stejné jako u vozů z počátku devadesátých let.

Pokud se tedy nic nenadálého nestane, cena PHM by měla v budoucnu stoupnout až o dvacet pět procent a navíc je třeba připočítat výrazný nárůst emisí škodlivých plynů.

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 10 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků