Michelinu utíkají klíčoví zaměstnanci ke konkurenci

Michelinu postupně odcházejí špičky z vývojového oddělení. Po odchodu dlouholetého šéfa této společnosti se rozhodl přejít k největšímu rivalovi, společnosti Bridgestone, také Gerald Brussoz, který posledních pět let zasával nejvyšší funkce ve vývoji společnosti Michelin. Vědomosti, které si s sebou odnese, mají pro Bridgestone ohromný význam, protože získá informace o vývoji svého konkurenta, což může pomoci při vlastním vývoji. Zda je tento krok Geralda Brussoza morální, nemá smysl hodnotit, jisté ovšem je, že Michelinu tak odešla jedna z nejvýznamnějších osobností vývoje.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků