Michelin vyvíjí pneumatiky, které sníží spotřebu paliva

Největší světový výrobce pneumatik, francouzský Michelin, vyvíjí speciální pneumatiky, které by měly v budoucnu snížit spotřebu u automobilů. Toho chce docílit použitím nových technologií a materiálů. O to se konec konců snaží každý výrobce, ale nové pneumatiky Michalinu by měly snížit tření vůči vozovce až o výrazných padesát procent. Tohoto cíle chce automobilka dosáhnout do konce druhé dekády tohoto století. Otázkou ovšem je, jak chce Michelin snížit tření mezi pneumatikou a vozovkou, aniž dojde ke snížení bezpečnosti.
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků