Michelin vyvíjí pneumatiky, které sníží spotřebu paliva

Největší světový výrobce pneumatik, francouzský Michelin, vyvíjí speciální pneumatiky, které by měly v budoucnu snížit spotřebu u automobilů. Toho chce docílit použitím nových technologií a materiálů. O to se konec konců snaží každý výrobce, ale nové pneumatiky Michalinu by měly snížit tření vůči vozovce až o výrazných padesát procent. Tohoto cíle chce automobilka dosáhnout do konce druhé dekády tohoto století. Otázkou ovšem je, jak chce Michelin snížit tření mezi pneumatikou a vozovkou, aniž dojde ke snížení bezpečnosti.
Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 38 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků