Michelin Pilot Exalto

Druhá novinka Michelinu, pneumatika Pilot Exalto, chce oslovit především temperamentnější řidiče, kteří rádi nechávají vyniknout výkony svých sportovněji laděných vozů.
Michelin Pilot Exalto
Druhá novinka Michelinu, pneumatika Pilot Exalto, chce oslovit především temperamentnější řidiče, kteří rádi nechávají vyniknout výkony svých sportovněji laděných vozů. Požitek z dynamické jízdy, vždy dokonalá kontrola vozu i atraktivní vzhled -to byly pro konstruktéry firmy Michelin hlavní cíle při vývoji této novinky.

Jen málokterý řidič, který si zakládá na sportovním image svého vozu, zůstane lhostejný při pohledu na atraktivní dezén nového pláště Michefin Pilot Exalto. Jeho směrově orientované klínovité figury s obrácenými šipkami ve středovém prstenci zvýrazňují dynamický design každého automobilu. Tvarování bočnic nového pláště zároveň velmi dobře chrání ráfky kol, což bývá častá slabina podobně koncipovaných pneumatik,

Technické parametry nového pláště Michelin Pilot Exalto nezůstávají pozadu za jeho výrazným designem. I při ostré jízdě na vlhkých vozovkách je ovládání vozu zcela přesné a jeho reakce nezáludné. Díky použití nové směsi gumy, originálnímu tvarování boků pláště a větší styčné ploše má vůz s novými pneumatikami Michelin Pilot Exalto znatelně kratší brzdnou dráhu. Znalci však oceňují především výrazné - až čtrnáctiprocentní - zlepšení přilnavosti v zatáčkách na silné vrstvě vody. Rychlostní práh aquaplaningu, což je mezi řidiči jeden z nejobávanějších jevů, se u plášt`ů Michelin Pilot Exalto posouvá k rychlostem o 8 procent vyšším (jako referenční vzorek Michelin použil pláště Pilot SX GT).

Nová pneumatika Michelin Pilot Exalto se nabízí v rozměrech od 175/65 R 14 až po 225/50 R 16.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků