Michelin Pilot Exalto

Druhá novinka Michelinu, pneumatika Pilot Exalto, chce oslovit především temperamentnější řidiče, kteří rádi nechávají vyniknout výkony svých sportovněji laděných vozů.
Michelin Pilot Exalto
Druhá novinka Michelinu, pneumatika Pilot Exalto, chce oslovit především temperamentnější řidiče, kteří rádi nechávají vyniknout výkony svých sportovněji laděných vozů. Požitek z dynamické jízdy, vždy dokonalá kontrola vozu i atraktivní vzhled -to byly pro konstruktéry firmy Michelin hlavní cíle při vývoji této novinky.

Jen málokterý řidič, který si zakládá na sportovním image svého vozu, zůstane lhostejný při pohledu na atraktivní dezén nového pláště Michefin Pilot Exalto. Jeho směrově orientované klínovité figury s obrácenými šipkami ve středovém prstenci zvýrazňují dynamický design každého automobilu. Tvarování bočnic nového pláště zároveň velmi dobře chrání ráfky kol, což bývá častá slabina podobně koncipovaných pneumatik,

Technické parametry nového pláště Michelin Pilot Exalto nezůstávají pozadu za jeho výrazným designem. I při ostré jízdě na vlhkých vozovkách je ovládání vozu zcela přesné a jeho reakce nezáludné. Díky použití nové směsi gumy, originálnímu tvarování boků pláště a větší styčné ploše má vůz s novými pneumatikami Michelin Pilot Exalto znatelně kratší brzdnou dráhu. Znalci však oceňují především výrazné - až čtrnáctiprocentní - zlepšení přilnavosti v zatáčkách na silné vrstvě vody. Rychlostní práh aquaplaningu, což je mezi řidiči jeden z nejobávanějších jevů, se u plášt`ů Michelin Pilot Exalto posouvá k rychlostem o 8 procent vyšším (jako referenční vzorek Michelin použil pláště Pilot SX GT).

Nová pneumatika Michelin Pilot Exalto se nabízí v rozměrech od 175/65 R 14 až po 225/50 R 16.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků