Michelin Pilot Exalto

Druhá novinka Michelinu, pneumatika Pilot Exalto, chce oslovit především temperamentnější řidiče, kteří rádi nechávají vyniknout výkony svých sportovněji laděných vozů.
Michelin Pilot Exalto
Druhá novinka Michelinu, pneumatika Pilot Exalto, chce oslovit především temperamentnější řidiče, kteří rádi nechávají vyniknout výkony svých sportovněji laděných vozů. Požitek z dynamické jízdy, vždy dokonalá kontrola vozu i atraktivní vzhled -to byly pro konstruktéry firmy Michelin hlavní cíle při vývoji této novinky.

Jen málokterý řidič, který si zakládá na sportovním image svého vozu, zůstane lhostejný při pohledu na atraktivní dezén nového pláště Michefin Pilot Exalto. Jeho směrově orientované klínovité figury s obrácenými šipkami ve středovém prstenci zvýrazňují dynamický design každého automobilu. Tvarování bočnic nového pláště zároveň velmi dobře chrání ráfky kol, což bývá častá slabina podobně koncipovaných pneumatik,

Technické parametry nového pláště Michelin Pilot Exalto nezůstávají pozadu za jeho výrazným designem. I při ostré jízdě na vlhkých vozovkách je ovládání vozu zcela přesné a jeho reakce nezáludné. Díky použití nové směsi gumy, originálnímu tvarování boků pláště a větší styčné ploše má vůz s novými pneumatikami Michelin Pilot Exalto znatelně kratší brzdnou dráhu. Znalci však oceňují především výrazné - až čtrnáctiprocentní - zlepšení přilnavosti v zatáčkách na silné vrstvě vody. Rychlostní práh aquaplaningu, což je mezi řidiči jeden z nejobávanějších jevů, se u plášt`ů Michelin Pilot Exalto posouvá k rychlostem o 8 procent vyšším (jako referenční vzorek Michelin použil pláště Pilot SX GT).

Nová pneumatika Michelin Pilot Exalto se nabízí v rozměrech od 175/65 R 14 až po 225/50 R 16.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků