Michelin Pilot Exalto

Druhá novinka Michelinu, pneumatika Pilot Exalto, chce oslovit především temperamentnější řidiče, kteří rádi nechávají vyniknout výkony svých sportovněji laděných vozů.
Michelin Pilot Exalto
Druhá novinka Michelinu, pneumatika Pilot Exalto, chce oslovit především temperamentnější řidiče, kteří rádi nechávají vyniknout výkony svých sportovněji laděných vozů. Požitek z dynamické jízdy, vždy dokonalá kontrola vozu i atraktivní vzhled -to byly pro konstruktéry firmy Michelin hlavní cíle při vývoji této novinky.

Jen málokterý řidič, který si zakládá na sportovním image svého vozu, zůstane lhostejný při pohledu na atraktivní dezén nového pláště Michefin Pilot Exalto. Jeho směrově orientované klínovité figury s obrácenými šipkami ve středovém prstenci zvýrazňují dynamický design každého automobilu. Tvarování bočnic nového pláště zároveň velmi dobře chrání ráfky kol, což bývá častá slabina podobně koncipovaných pneumatik,

Technické parametry nového pláště Michelin Pilot Exalto nezůstávají pozadu za jeho výrazným designem. I při ostré jízdě na vlhkých vozovkách je ovládání vozu zcela přesné a jeho reakce nezáludné. Díky použití nové směsi gumy, originálnímu tvarování boků pláště a větší styčné ploše má vůz s novými pneumatikami Michelin Pilot Exalto znatelně kratší brzdnou dráhu. Znalci však oceňují především výrazné - až čtrnáctiprocentní - zlepšení přilnavosti v zatáčkách na silné vrstvě vody. Rychlostní práh aquaplaningu, což je mezi řidiči jeden z nejobávanějších jevů, se u plášt`ů Michelin Pilot Exalto posouvá k rychlostem o 8 procent vyšším (jako referenční vzorek Michelin použil pláště Pilot SX GT).

Nová pneumatika Michelin Pilot Exalto se nabízí v rozměrech od 175/65 R 14 až po 225/50 R 16.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků