Michelin chce prodloužit životnost pneumatik na dvojnásobek

Jistě netřeba opakovat, že dobré pneumatiky jsou pro kvalitní jízdu velmi důležité. Obecně ale (až na výjimky) platí, že čím lepší vlastnosti pneumatiky a přilnavost, tím kratší výdrž. S tímhle se ale nyní snaží skoncovat Michelin.

Podle výzkumu společnosti připadá až 20% celkové spotřeby paliva na překonávání valivého odporu pneumatik. Z toho důvodu se nyní Michelin zaměřil také na jeho snížení. Dvojitá výdrž má být naopak zásluhou nového chemického složení pneumatik, ovšem vše se má dle slov společnosti odehrát bez jakéhokoli zhoršení jízdních vlastností, ať už na suchu nebo mokru. Na trh se nové modely vytrvalých Michelinů dostanou již příští rok.

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 13 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků