Michelin chce prodloužit životnost pneumatik na dvojnásobek

Jistě netřeba opakovat, že dobré pneumatiky jsou pro kvalitní jízdu velmi důležité. Obecně ale (až na výjimky) platí, že čím lepší vlastnosti pneumatiky a přilnavost, tím kratší výdrž. S tímhle se ale nyní snaží skoncovat Michelin.

Podle výzkumu společnosti připadá až 20% celkové spotřeby paliva na překonávání valivého odporu pneumatik. Z toho důvodu se nyní Michelin zaměřil také na jeho snížení. Dvojitá výdrž má být naopak zásluhou nového chemického složení pneumatik, ovšem vše se má dle slov společnosti odehrát bez jakéhokoli zhoršení jízdních vlastností, ať už na suchu nebo mokru. Na trh se nové modely vytrvalých Michelinů dostanou již příští rok.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků