Michelin chce prodloužit životnost pneumatik na dvojnásobek

Jistě netřeba opakovat, že dobré pneumatiky jsou pro kvalitní jízdu velmi důležité. Obecně ale (až na výjimky) platí, že čím lepší vlastnosti pneumatiky a přilnavost, tím kratší výdrž. S tímhle se ale nyní snaží skoncovat Michelin.

Podle výzkumu společnosti připadá až 20% celkové spotřeby paliva na překonávání valivého odporu pneumatik. Z toho důvodu se nyní Michelin zaměřil také na jeho snížení. Dvojitá výdrž má být naopak zásluhou nového chemického složení pneumatik, ovšem vše se má dle slov společnosti odehrát bez jakéhokoli zhoršení jízdních vlastností, ať už na suchu nebo mokru. Na trh se nové modely vytrvalých Michelinů dostanou již příští rok.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků