Michelin chce prodloužit životnost pneumatik na dvojnásobek

Jistě netřeba opakovat, že dobré pneumatiky jsou pro kvalitní jízdu velmi důležité. Obecně ale (až na výjimky) platí, že čím lepší vlastnosti pneumatiky a přilnavost, tím kratší výdrž. S tímhle se ale nyní snaží skoncovat Michelin.

Podle výzkumu společnosti připadá až 20% celkové spotřeby paliva na překonávání valivého odporu pneumatik. Z toho důvodu se nyní Michelin zaměřil také na jeho snížení. Dvojitá výdrž má být naopak zásluhou nového chemického složení pneumatik, ovšem vše se má dle slov společnosti odehrát bez jakéhokoli zhoršení jízdních vlastností, ať už na suchu nebo mokru. Na trh se nové modely vytrvalých Michelinů dostanou již příští rok.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 17 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků