Michael Schumacher stále bojuje. Podle šéfa FIA je na tom lépe a kouká na formule

V letošním roce oslavil Michael Schumacher své padesáté narozeniny. Jeho zdravotní stav je prý navíc den ode dne lepší.

Od nehody na lyžích sedminásobného mistra světa Formule 1 Michaela Schumachera uplynulo již pět a půl roku. Tehdy se dění okolo závodníka zastřelo do soukromí a na veřejnost vycházely jen mlhavé zprávy. Něco oficiálního jsme se ale přeci jen dozvěděli při příležitosti Schumacherových padesátých narozenin.

Schumacherovo Ferrari v aukci přesáhlo cenový odhad skoro o dvojnásobek

Schumacherovo Ferrari v aukci přesáhlo cenový odhad skoro o dvojnásobek

Závodníkův blízký přítel a současný šéf mezinárodní automobilové federace FIA Jean Todt však nyní v britském magazínu The Sun prozradil, že Schumacher dělá velké pokroky, a dokonce spolu u něj doma sledovali i Velkou cenu. 

Schumacher a Todt se znají již od Michaelova působení ve Ferrari, kdy Todt dělal šéfa týmu. On a Rudý Baron se během let spřátelili, avšak nyní spolu nemohou komunikovat tak, jako dříve, protože Michael ještě není uzpůsobený mluvit. Todt ale nezapomněl dodat, že Michael je v té nejlepší péči a stále bojuje.

VIDEO: Schumacherův syn vyzkoušel v Monaku 115 let starý Mercedes

VIDEO: Schumacherův syn vyzkoušel v Monaku 115 let starý Mercedes

Automobilka Ferrari k příležitosti 50. narozenin německého mistra volantu otevřela speciální muzejní exhibici připomínající jeho kariéru. 91 vyhraných závodů a sedm titulů mistra světa se prostě musí připomínat.

Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 35 příspěvků
TEST Suzuki Swift Sport: Kluci se baví, holky budou čumět!

Suzuki Swift Sport

Kdo říká, že musí mít sportovní auto stovky koní, nemluví pravdu. Novému Suzuki Swift Sport jich stačí 140 a stejně se budete usmívat do ucha k uchu.

4.  9.  2019 | Jan Mička | 29 příspěvků
Jak jezdí nový Hyundai Ioniq Electric? Ukázal nám to v ráji elektroaut a konopí

Hyundai Ioniq Electric 2019 (první svezení)

Z nabídky modelu Ioniq si vybere každý, koho lákají vozy na alternativní pohon. Elektromobil nedávno prošel faceliftem, aby mohl lépe držet krok s konkurencí. Povedlo se mu to?

31.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 50 příspěvků