MHW: z Mini Cooperu S dostanete mini letadlo

Tunerská firma MHW vytunila Mini Cooper S na malé silniční letadlo. Nevím, jak by se tvářil řidič svého dvoumiliónového Mercedesu, na který několik let šetřil a všem teď ukazuje, že má über-auto, když ho na dálnici najednou předjede malé splašené Mini. Díky přeprogramování řídící jednotky, přepracovanému výfukovému potrubí a lepšímu katalyzátoru se zvedl výkon přeplňovaného motoru 1,6 l ze 120 kW (163 k) na 162 kW (220 k).

K optickému stylingu by se dalo říci, že vypadá výborně. Dveře se vyklápí do boku a nahoru, maska doznala mnoho změn od světlometů, přes mřížku chladiče až po víko motoru, kde je přidaný otvor pro sání. MHW pokračovalo a přidalo rozšířené boční prahy a oplechování zádě. Díky novým tlumičům Mini lépe sedí na silnici a šestipístkové třmeny svírají dvoudílné brzdové kotouče na obou nápravách.

Uvnitř vozu nechybí kožené čalounění  a doplňky z karbonových kompozitů. Mezi hi-tech tuning patří i Head-up display, který promítá rychlost v podobě digitálních číslic na čelní sklo. Dalším prvkem kitu je přední i zadní parkovací systém, která je zkompletován s malou zpětnou kamerou, která promítá obraz do zpětných zrcátek. Mini je ale natolik malé autíčko, že je podle mého názoru tento prvek zbytečným přepychem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

včera | Radek Pecák | 54 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků