MHW: z Mini Cooperu S dostanete mini letadlo

Tunerská firma MHW vytunila Mini Cooper S na malé silniční letadlo. Nevím, jak by se tvářil řidič svého dvoumiliónového Mercedesu, na který několik let šetřil a všem teď ukazuje, že má über-auto, když ho na dálnici najednou předjede malé splašené Mini. Díky přeprogramování řídící jednotky, přepracovanému výfukovému potrubí a lepšímu katalyzátoru se zvedl výkon přeplňovaného motoru 1,6 l ze 120 kW (163 k) na 162 kW (220 k).

K optickému stylingu by se dalo říci, že vypadá výborně. Dveře se vyklápí do boku a nahoru, maska doznala mnoho změn od světlometů, přes mřížku chladiče až po víko motoru, kde je přidaný otvor pro sání. MHW pokračovalo a přidalo rozšířené boční prahy a oplechování zádě. Díky novým tlumičům Mini lépe sedí na silnici a šestipístkové třmeny svírají dvoudílné brzdové kotouče na obou nápravách.

Uvnitř vozu nechybí kožené čalounění  a doplňky z karbonových kompozitů. Mezi hi-tech tuning patří i Head-up display, který promítá rychlost v podobě digitálních číslic na čelní sklo. Dalším prvkem kitu je přední i zadní parkovací systém, která je zkompletován s malou zpětnou kamerou, která promítá obraz do zpětných zrcátek. Mini je ale natolik malé autíčko, že je podle mého názoru tento prvek zbytečným přepychem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků