MHW: z Mini Cooperu S dostanete mini letadlo

Tunerská firma MHW vytunila Mini Cooper S na malé silniční letadlo. Nevím, jak by se tvářil řidič svého dvoumiliónového Mercedesu, na který několik let šetřil a všem teď ukazuje, že má über-auto, když ho na dálnici najednou předjede malé splašené Mini. Díky přeprogramování řídící jednotky, přepracovanému výfukovému potrubí a lepšímu katalyzátoru se zvedl výkon přeplňovaného motoru 1,6 l ze 120 kW (163 k) na 162 kW (220 k).

K optickému stylingu by se dalo říci, že vypadá výborně. Dveře se vyklápí do boku a nahoru, maska doznala mnoho změn od světlometů, přes mřížku chladiče až po víko motoru, kde je přidaný otvor pro sání. MHW pokračovalo a přidalo rozšířené boční prahy a oplechování zádě. Díky novým tlumičům Mini lépe sedí na silnici a šestipístkové třmeny svírají dvoudílné brzdové kotouče na obou nápravách.

Uvnitř vozu nechybí kožené čalounění  a doplňky z karbonových kompozitů. Mezi hi-tech tuning patří i Head-up display, který promítá rychlost v podobě digitálních číslic na čelní sklo. Dalším prvkem kitu je přední i zadní parkovací systém, která je zkompletován s malou zpětnou kamerou, která promítá obraz do zpětných zrcátek. Mini je ale natolik malé autíčko, že je podle mého názoru tento prvek zbytečným přepychem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků