MHW: z Mini Cooperu S dostanete mini letadlo

Tunerská firma MHW vytunila Mini Cooper S na malé silniční letadlo. Nevím, jak by se tvářil řidič svého dvoumiliónového Mercedesu, na který několik let šetřil a všem teď ukazuje, že má über-auto, když ho na dálnici najednou předjede malé splašené Mini. Díky přeprogramování řídící jednotky, přepracovanému výfukovému potrubí a lepšímu katalyzátoru se zvedl výkon přeplňovaného motoru 1,6 l ze 120 kW (163 k) na 162 kW (220 k).

K optickému stylingu by se dalo říci, že vypadá výborně. Dveře se vyklápí do boku a nahoru, maska doznala mnoho změn od světlometů, přes mřížku chladiče až po víko motoru, kde je přidaný otvor pro sání. MHW pokračovalo a přidalo rozšířené boční prahy a oplechování zádě. Díky novým tlumičům Mini lépe sedí na silnici a šestipístkové třmeny svírají dvoudílné brzdové kotouče na obou nápravách.

Uvnitř vozu nechybí kožené čalounění  a doplňky z karbonových kompozitů. Mezi hi-tech tuning patří i Head-up display, který promítá rychlost v podobě digitálních číslic na čelní sklo. Dalším prvkem kitu je přední i zadní parkovací systém, která je zkompletován s malou zpětnou kamerou, která promítá obraz do zpětných zrcátek. Mini je ale natolik malé autíčko, že je podle mého názoru tento prvek zbytečným přepychem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 29 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků