MGF Extreme: 450 koní

Není to tak dávno, co byly představeny sportovní sedany MG, a nyní přichází britská automobilka MG Rover s prvním zástupcem slibovaných sportovních verzí Extreme a Ultimate.
MGF Extreme: 450 koní

Právě tyto modely by měly i v očích zákazníků být pojítkem mezi závodními a „běžnými silničními“ automobily značky MG Rover. Prvním zástupcem je MGF Extreme s výkonem 450 ks (335 kW).

Pod upravenou karosérií malého otevřeného automobilu se nachází špičková závodní technika čítající například upravené tlumiče. O výkonovém potencionálu přesvědčí už první pohled. Zvláště je-li směřován na velká kola, velké zadní křídlo, výdechy na kapotě nebo vstupy vzduchu mezi dveřmi a zadními blatníky.

Zároveň s prvními informacemi o MGF Extreme byly uvolněny také informace o dalších zástupcích řady Extreme. Pro řadu ZT se připravuje osmiválec o výkonu 500 ks (368 kW). Aby bylo možné velký výkon přenést na vozovku, bude mít ZT V8 pohon zadních kol, ostatní modely ZT budou mít pohon předních kol.

MG ZR a ZS Extreme jsou úzce spjaty se závodními automobily pro rally a okruhové závody a u závodních verzí se počítá s výkonem cca 200 ks (147 kW) pro ZR a 270 ks (198 kW) pro ZS a zatím není důvod se domnívat, že „silniční“ modely budou o něco ochuzeny.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 8 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků
Minitest BMW 630d xDrive Gran Turismo: Rudý samet

BMW 630d xDrive GT (minitest)

Třílitrový šestiválce s jedním turbodmychadlem byl ještě donedávna základním vznětovým agregátem BMW 6 GT. Výkon 195 kW není malý, dost možná ani více nepotřebujete.

8.  5.  2018 | Jan Mička | 12 příspěvků