MGF Extreme: 450 koní

Není to tak dávno, co byly představeny sportovní sedany MG, a nyní přichází britská automobilka MG Rover s prvním zástupcem slibovaných sportovních verzí Extreme a Ultimate.
MGF Extreme: 450 koní

Právě tyto modely by měly i v očích zákazníků být pojítkem mezi závodními a „běžnými silničními“ automobily značky MG Rover. Prvním zástupcem je MGF Extreme s výkonem 450 ks (335 kW).

Pod upravenou karosérií malého otevřeného automobilu se nachází špičková závodní technika čítající například upravené tlumiče. O výkonovém potencionálu přesvědčí už první pohled. Zvláště je-li směřován na velká kola, velké zadní křídlo, výdechy na kapotě nebo vstupy vzduchu mezi dveřmi a zadními blatníky.

Zároveň s prvními informacemi o MGF Extreme byly uvolněny také informace o dalších zástupcích řady Extreme. Pro řadu ZT se připravuje osmiválec o výkonu 500 ks (368 kW). Aby bylo možné velký výkon přenést na vozovku, bude mít ZT V8 pohon zadních kol, ostatní modely ZT budou mít pohon předních kol.

MG ZR a ZS Extreme jsou úzce spjaty se závodními automobily pro rally a okruhové závody a u závodních verzí se počítá s výkonem cca 200 ks (147 kW) pro ZR a 270 ks (198 kW) pro ZS a zatím není důvod se domnívat, že „silniční“ modely budou o něco ochuzeny.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků