MGF Extreme: 450 koní

Není to tak dávno, co byly představeny sportovní sedany MG, a nyní přichází britská automobilka MG Rover s prvním zástupcem slibovaných sportovních verzí Extreme a Ultimate.
MGF Extreme: 450 koní

Právě tyto modely by měly i v očích zákazníků být pojítkem mezi závodními a „běžnými silničními“ automobily značky MG Rover. Prvním zástupcem je MGF Extreme s výkonem 450 ks (335 kW).

Pod upravenou karosérií malého otevřeného automobilu se nachází špičková závodní technika čítající například upravené tlumiče. O výkonovém potencionálu přesvědčí už první pohled. Zvláště je-li směřován na velká kola, velké zadní křídlo, výdechy na kapotě nebo vstupy vzduchu mezi dveřmi a zadními blatníky.

Zároveň s prvními informacemi o MGF Extreme byly uvolněny také informace o dalších zástupcích řady Extreme. Pro řadu ZT se připravuje osmiválec o výkonu 500 ks (368 kW). Aby bylo možné velký výkon přenést na vozovku, bude mít ZT V8 pohon zadních kol, ostatní modely ZT budou mít pohon předních kol.

MG ZR a ZS Extreme jsou úzce spjaty se závodními automobily pro rally a okruhové závody a u závodních verzí se počítá s výkonem cca 200 ks (147 kW) pro ZR a 270 ks (198 kW) pro ZS a zatím není důvod se domnívat, že „silniční“ modely budou o něco ochuzeny.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

dnes | Radek Pecák
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 27 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků