MG vylepšilo elektromobil, který v segmentu zatím nemá konkurenci. Míří na spořivé rodiny a malé firmy

MG představuje vylepšený model, který zatočil segmentem elektrických kombíků. Moc jich není a na českém trhu by určitě také uspěl.

Od té doby, co na český trh opět vstoupila značka MG s cenově dostupným a zajímavě vybaveným corssoverem ZS, si vysloužila hodně mediální pozornosti. Časy sportovních vozů jsou pryč. Místo toho se díky modelům čínského původu může značka zaměřit na soukromníky i firmy hledající zajímavý poměr ceny a užitné hodnoty. V podobné strategii se dlouhodobě daří Dacii. MG ale míří do segmentu, kde mu zastiňovat nebude.

V rámci Festivalu rychlosti v Goodwood představí už 23. června modernizované, plně elektrické kombi MG5 EV. Zaměření se na spořivě smýšlející klientelu se zdá jako dobrý tah. Za letošní rok se ve Velké Británii prodalo 8000 kusů. Dvojnásobné vítězství si MG5 EV odneslo z ankety „WhatCar?“ a prvenství slavilo i v anketách Auto Trader a WhichEV?. Faktem také je, že ve svém segmentu moc konkurentů nemá.

Elektrický model má výrazně přepracovanou příď s LED světlomety a podobné osvěžení najdeme také vzadu. Nechybí ani modernizovaná nabídka kol. Zajímavostí je možnost vozem napájet další elektrické příslušenství jako elektrokola nebo kempingové vybavení.

Interiér sází na moderně čisté linie, díky nimž nechá palubní deska vyniknout nový 10,25 palců velký infotainment s vylepšeným softwarem. Ten umožňuje pomocí aplikace iSMART v chytrém telefonu spojit se s vozem na dálku.

Vzhledem k tomu, že MG slavilo s MG5 EV úspěch na domácím trhu, je jen otázkou času, kdy podpoří své aktivity taky u nás. Ceny a další detaily budou zveřejněny při oficiální premiéře, ale věřím, že už nyní nejednoho čtenáře zaujalo.

MG

MG je britská automobilka založená v roce 1920 Cecilem Kimberem. Byla známá předevšími svými dvousedadlovými sportovními vozy.

Výroba byla v MG ukončena v roce 1980. Následovalo několik návratů, dnes značku vlastní čínská Shanghai Automotive Industry.

MG3 • MG ZS EV

Diskuze (1) Další článek: Okruh La Sarthe opět rozezní Wankelův motor. Mazda 787B se vrací na místo činu jako klasika

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,