MG Rover zastavil výrobu, možná zkrachuje

Poslední nezávislá britská automobilka (chvíli byla součástí koncernu BMW) již před několika dny přerušila výrobu, protože subdodavatelé zastavili dodávku komponent. Vedení MG Rover doufalo, že se jim podaří spojení s čínskou automobilkou SAIC (Shanghai Automotive Industry Corporation). Jednání však ztroskotalo a pokud automobilka nedostane od státu finanční pomoc ve výši cca 100 milionů liber (z toho cca 40 milionů by pokrylo závazky vůči subdodavatelům), nebude moc pokračovat v další výrobě. Na šest tisíc zaměstnanců pravděpodobně přijde o práci, přičemž mají nárok 280 liber za každý odpracovaný rok, maximálně však za 12 let. Pomoc jim příslíbila ministryně průmyslu.

Budoucnost MG Roveru visí na vlásku. Problémy ale nestíhají jen automobilku samotnou, ale i její subdodavatele v okolí Longbridge, kteří Roveru dodávají komponenty. Někteří už byli donuceni zastavit výrobu; celé soukolí okolo MG Roveru zaměstnává celkem 20 tisíc lidí. Pokud automobilka zůstane i nadále v platební neschopnosti, hrozí jí konkurz a časem možná i zánik (už nyní je v nucené správě). Tím by skončila stoletá historie jedné z výrazných ikon britského automobilismu a Longbridge by se mohl stát městem duchů. Podrobnější informace najdete např. na britském serveru Channel 4 a Autocaru či českém iHned a iDnes.

Doplněno: Britská vláda se rozhodla píchnout do MG Roveru finanční injekci ve výši 6,5 milionu liber, která oddálí ukončení výroby o týden. Automobilka a zaměstnanci tak budou mít o něco více času připravit se na konec...

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků