MG Rover zastavil výrobu, možná zkrachuje

MG Rover zastavil výrobu, možná zkrachuje

Poslední nezávislá britská automobilka (chvíli byla součástí koncernu BMW) již před několika dny přerušila výrobu, protože subdodavatelé zastavili dodávku komponent. Vedení MG Rover doufalo, že se jim podaří spojení s čínskou automobilkou SAIC (Shanghai Automotive Industry Corporation). Jednání však ztroskotalo a pokud automobilka nedostane od státu finanční pomoc ve výši cca 100 milionů liber (z toho cca 40 milionů by pokrylo závazky vůči subdodavatelům), nebude moc pokračovat v další výrobě. Na šest tisíc zaměstnanců pravděpodobně přijde o práci, přičemž mají nárok 280 liber za každý odpracovaný rok, maximálně však za 12 let. Pomoc jim příslíbila ministryně průmyslu.

Budoucnost MG Roveru visí na vlásku. Problémy ale nestíhají jen automobilku samotnou, ale i její subdodavatele v okolí Longbridge, kteří Roveru dodávají komponenty. Někteří už byli donuceni zastavit výrobu; celé soukolí okolo MG Roveru zaměstnává celkem 20 tisíc lidí. Pokud automobilka zůstane i nadále v platební neschopnosti, hrozí jí konkurz a časem možná i zánik (už nyní je v nucené správě). Tím by skončila stoletá historie jedné z výrazných ikon britského automobilismu a Longbridge by se mohl stát městem duchů. Podrobnější informace najdete např. na britském serveru Channel 4 a Autocaru či českém iHned a iDnes.

Doplněno: Britská vláda se rozhodla píchnout do MG Roveru finanční injekci ve výši 6,5 milionu liber, která oddálí ukončení výroby o týden. Automobilka a zaměstnanci tak budou mít o něco více času připravit se na konec...

Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

včera | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků
Test ojetiny BMW Z4 (E85): Divoký design, ale také poctivá mechanika

Ojetina: BMW Z4

Příchod BMW Z4 způsobil po uhlazeném Z3 docela šok. Pod rozbouřenou karoserií se ale skrývá osvědčená technika. Na co si dát pozor?

12.  8.  2017 | David Rusol | 7 příspěvků