MG Rover zastavil výrobu, možná zkrachuje

Poslední nezávislá britská automobilka (chvíli byla součástí koncernu BMW) již před několika dny přerušila výrobu, protože subdodavatelé zastavili dodávku komponent. Vedení MG Rover doufalo, že se jim podaří spojení s čínskou automobilkou SAIC (Shanghai Automotive Industry Corporation). Jednání však ztroskotalo a pokud automobilka nedostane od státu finanční pomoc ve výši cca 100 milionů liber (z toho cca 40 milionů by pokrylo závazky vůči subdodavatelům), nebude moc pokračovat v další výrobě. Na šest tisíc zaměstnanců pravděpodobně přijde o práci, přičemž mají nárok 280 liber za každý odpracovaný rok, maximálně však za 12 let. Pomoc jim příslíbila ministryně průmyslu.

Budoucnost MG Roveru visí na vlásku. Problémy ale nestíhají jen automobilku samotnou, ale i její subdodavatele v okolí Longbridge, kteří Roveru dodávají komponenty. Někteří už byli donuceni zastavit výrobu; celé soukolí okolo MG Roveru zaměstnává celkem 20 tisíc lidí. Pokud automobilka zůstane i nadále v platební neschopnosti, hrozí jí konkurz a časem možná i zánik (už nyní je v nucené správě). Tím by skončila stoletá historie jedné z výrazných ikon britského automobilismu a Longbridge by se mohl stát městem duchů. Podrobnější informace najdete např. na britském serveru Channel 4 a Autocaru či českém iHned a iDnes.

Doplněno: Britská vláda se rozhodla píchnout do MG Roveru finanční injekci ve výši 6,5 milionu liber, která oddálí ukončení výroby o týden. Automobilka a zaměstnanci tak budou mít o něco více času připravit se na konec...

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků