MG Rover: Významný milník ve výrobě motorů

Společnost Powertrain, která je součástí skupiny MG Rover oznámila, že vyrobila už 100 000 ks šestiválcových motorů KV6.
MG Rover: Významný milník ve výrobě motorů
Motor nesoucí označení KV6 má šest válců a celkem 24 ventilů. Vyrábí se ve dvou objemových variantách; 2.0 a 2.5 litru. Motory můžeme najít v modelech 45 a 75 značky Rover, Land Rover využívá Klepněte pro větší obrázektento šestiválec pro model Freelander a nově budovaná značka MG je využívá pro modely ZS a ZT.

V letošním roce spatřila světlo světa i varianta o výkonu 195 ks a točivém momentu 245 Nm, které využívá již zmíněná značka MG.

Šestiválce KV6, respektive jeho základní komponenty, posloužily i pro vývoj motoru určeného do automobilu MG ZS EX259, který je stavěn pro British Touring Car Championship.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 16 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků