MG Rover se vrátí na trhy již za rok

Čínska společnost Ninjing Augomobil prohlásila, že počítá s obnovou výroby v bývalých závodech MG již na konci roku 2006, popř. hned na počátku roku 2007. Plány počítají s počáteční výrobou okolo 100 000 automobilů ročně. Že to myslí Ninjing vážně, lze pozorovat i na vybudování vývojového centra ve Velké Británii. Opětovné zahájení výroby navrátí práci v počátku přibližně 1200 bývalým zaměstnancům, kteří po bankrotu MG Roveru zůstali bez zaměstnání.

Britské BBC dále uvedlo, že není zcela jasné, zda se vrátí původní výroba, popř. zda se zde budou vyrábět čistě čínské vozy. Spekuluje se také nad výrobou Roverů v Číně.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků