MG Rover se vrátí na trhy již za rok

Čínska společnost Ninjing Augomobil prohlásila, že počítá s obnovou výroby v bývalých závodech MG již na konci roku 2006, popř. hned na počátku roku 2007. Plány počítají s počáteční výrobou okolo 100 000 automobilů ročně. Že to myslí Ninjing vážně, lze pozorovat i na vybudování vývojového centra ve Velké Británii. Opětovné zahájení výroby navrátí práci v počátku přibližně 1200 bývalým zaměstnancům, kteří po bankrotu MG Roveru zůstali bez zaměstnání.

Britské BBC dále uvedlo, že není zcela jasné, zda se vrátí původní výroba, popř. zda se zde budou vyrábět čistě čínské vozy. Spekuluje se také nad výrobou Roverů v Číně.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků