MG Rover definitivně končí

Zatímco ještě před pár dny se zdálo, že by anglická automobilka MG Rover mohla být zachráněna, včera poslední naděje padly. Nepodařilo se totiž obnovit jednání s čínskou automobilkou SAIC (Shanghai Automotive Industry Corporation), která dříve o koupi posledního samostatného britského výrobce automobilů uvažovala. Nucený správce PricewaterhouseCoopers uvedl, že ještě během tohoto víkendu obdrží výpověď celkem pět tisíc zaměstnanců, zbylá tisícovka dokončí výrobu započatých vozů.

Krach MG Roveru ovlivní i osud dalších firem v okolí Longbridge, kteří Roveru dodávají komponenty. Celé „soukolí“ okolo automobilky zaměstnává přes 20 tisíc lidí. Vláda příslíbila, že dodavatelům najde nové podnikatelské příležitosti. I tak ale část lidí z těchto firem o práci přijde. Krach Roveru bohužel přichází ve velmi nevhodnou dobu, v Británii totiž začíná předvolební boj a pozice současného premiéra Blaira se tak v nadcházejících volbách zhoršila.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 50 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků