MG Rover definitivně končí

Zatímco ještě před pár dny se zdálo, že by anglická automobilka MG Rover mohla být zachráněna, včera poslední naděje padly. Nepodařilo se totiž obnovit jednání s čínskou automobilkou SAIC (Shanghai Automotive Industry Corporation), která dříve o koupi posledního samostatného britského výrobce automobilů uvažovala. Nucený správce PricewaterhouseCoopers uvedl, že ještě během tohoto víkendu obdrží výpověď celkem pět tisíc zaměstnanců, zbylá tisícovka dokončí výrobu započatých vozů.

Krach MG Roveru ovlivní i osud dalších firem v okolí Longbridge, kteří Roveru dodávají komponenty. Celé „soukolí“ okolo automobilky zaměstnává přes 20 tisíc lidí. Vláda příslíbila, že dodavatelům najde nové podnikatelské příležitosti. I tak ale část lidí z těchto firem o práci přijde. Krach Roveru bohužel přichází ve velmi nevhodnou dobu, v Británii totiž začíná předvolební boj a pozice současného premiéra Blaira se tak v nadcházejících volbách zhoršila.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků