MG otevírá 26 showroomů a vstupuje na český trh se dvěma modely. Ceny jsou více než lákavé!

MG hodlá na českém a slovenském trhu oslnit exemplárním poměrem ceny a užitné hodnoty. Zatím to vypadá slibně.

Příchod na český a slovenský trh oznámila automobilka MG s náležitým předstihem. Nyní nastal čas pro oficiální představení včetně podrobností o obou nabízených modelech. S nimi se budete moci detailně seznámit u 26 oficiálních prodejců pro Českou a Slovenskou republiku.

Vstupní branou se stává crossover ZS startující na 424.940 Kč v základní výbavě. Ta zahrnuje 6 airbagů, bi-LED přední světlomety, zadní parkovací senzory, klimatizaci, tempomat, infotainment s 10,1palcovou obrazovkou a spojením s chytrým telefonem. Výbava je spojená se čtyřválcem o objemu 1,5 litru kombinovaným s pětistupňovým manuálem.

Ten dostanete také k linii Emotion přidávající mlhovky, kamerový systém 360°, vyhřívaná přední sedadla (řidičovo elektricky nastavitelné) čalouněná syntetickou kůží, navigaci, audio s 3D zvukem a digitální přístrojový štít. To už je slušná porce za 458.940 Kč.

Výbava Elegance už vyjde na 494.940 Kč, ale zase dostanete přeplňovaný tříválec o objemu 1,1 litru s výkonem 82 kW a šestistupňovým manuálem. Dále pak panoramatické střešní okno či  bezklíčkový přístup včetně startování.

Pro náročné, kteří se chtějí rozšoupnout, je tu vrcholné provedení Exclusive za 529.940 Kč. Tam už je litrové srdíčko spojené se šestirychlostním automatem a bonusem je elektronická parkovací brzda.

Ceny jsou lidové a kdo by si chtěl ZS dobírat kvůli čínskému původu či poslední modernizací v roce 2020, bude konfrontován rozsáhlým testováním ve Velké Británii, aby MG vyhovělo nárokům Evropanů. Navíc poskytne zavazadlový prostor o objemu 448 litrů. Výhledově přijde také elektrická verze se 115kW motorem a dojezdem 440 km.

V showroomu také potkáte větší MG EHS s karoserií reprezentující plnohodnotné SUV. Automobilka si dala záležet na dílenském zpracování i výběru kvalitních materiálů pro palubní desku i čalounění bočnic a sedadel. EHS má na své palubě balíček pokrokových jízdních asistentů včetně nouzového brzdění do rychlosti necelých 20 km/h.

EHS je dostupné ve dvou výbavových liniích spojených s plug-in hybridním pohonem o výkonu 190 kW a schopností ujet 52 km v bezemisním režimu. Základní Emotion pořídíte od 887.940 Kč, za které dostanete přední i zadní parkovací senzory s couvací kamerou, vyhřívaná přední sedadla, automatickou dvouzónovou klimatizaci, adaptivní tempomat, výše zmíněný infotainment s navigací i 12,3palce velký digitální přístrojový štít.  

Na oba modely se vztahuje sedmiletá záruka omezená nájezdem 150 000 km. 

MG

MG je britská automobilka založená v roce 1920 Cecilem Kimberem. Byla známá předevšími svými dvousedadlovými sportovními vozy.

Výroba byla v MG ukončena v roce 1980. Následovalo několik návratů, dnes značku vlastní čínská Shanghai Automotive Industry.

MG3 • MG ZS EV

Diskuze (20) Další článek: Formule 1 přejde na ekologické palivo. Nakonec ho budeme tankovat i do běžných vozů

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz