Mezinárodní titul Car of the Year 2003 získal Renault Mégane II

Porota složená z 58 motoristických novinářů zastupujících 22 evropských států zvolila "autem roku 2003" vůz Mégane II. V jejich hlasování získal Mégane II celkem 322 bodů, před Mazdou6 (302 bodů) a Citroënem C3 (215 bodů). Na dalších místech se umístily tyto vozy: Honda Jazz, Ford Fiesta, Opel Vectra a Mercedes-Benz třídy E. Celkem se o titul ucházelo 30 nových modelů.

Členům poroty se líbil expresívní design Mégane II, a to ve třídě, která je obvykle konzervativní. Kromě toho zvláště ocenili aktivní prvky nového modelu (jízdní chování, brzdy a pohodlí) a velmi propracovanou pasivní bezpečnost. Francouzská automobilka toto nejvyšší ocenění získala již popáté.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Mégane druhé generace je skutečným designovým průkopníkem
ve své kategorii. Zejména záď vozu je velice originální. Svým
celkovým pojetím jde Mégane II ve šlépějích ostatních modelů
značky (Avantime, Vel Satis).

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků