Metro trasy C se od zítřka prodlužuje

Pravděpodobně už dnes večer se otevřou pro veřejnost nové stanice pražského metra trasy C ve směru nádraží Holešovice. Za touto stanicí přibyly další dvě, Kobylisy a Ládví. Metro nejprve projede pod Vltavou a pak stoupá do Kobylis; převýšení činí 112 m. Od zítřka pak dojde ke změnám v povrchové dopravě (ubude autobusů), která se přizpůsobí prodloužení metra.

Další rozšíření metra bude následovat na trase A, konečná bude už příští rok v Hostivaři. V roce 2007 bude Céčko prodlouženo z Ládví dále do přes Prosek do Letňan. Béčko se zatím prodlužovat nebude. Připravuje se ale nová trasa D, která by měla být v provozu do roku 2015.

Více informací na iDNES.cz.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků