Městská policie na Pardubicku převzala nový Dodge Charger. Teď už má dva

Obliba americké techniky na tomto oddělení Městské policie nepolevila.

Žádné škodovky ani nové elektromobily, u strážníků Městské policie v Lázních Bohdaneč na Pardubicku mají už dlouhou dobu zkušenost s výraznějším amerických železem ve svém vozovém parku. Když tedy došlo na modernizaci policejní techniky, ruka zákona se zde opět vydala předvídatelným směrem.

Policie ČR dále elektrifikuje. Ode dneška pomáhá a chrání také v Hyundaích Ioniq

Policie ČR dále elektrifikuje. Ode dneška pomáhá a chrání také v Hyundaích Ioniq

Strážníci si v úterý převzali nové služební vozidlo, kterým je Dodge Charger výrobního roku 2020. Modernizace je to očividná, jelikož doteď zde 12 let vykonávala policejní službu předchozí šestá generace Chargeru – ta bude policisty využívána i nadále, jen v lehčí míře s ohledem na její věk a nájezd přes 400.000 kilometrů.

Nové sedmé generaci pak nechybí všechno potřebné. Do základní výbavy můžete klidně zahrnout i 5,7litrový V8 HEMI, pohon všech kol a automatickou převodovku. Nutné osvětlení je ale samozřejmostí včetně bočního pátracího reflektoru, dále je auto vybaveno masivním předním nárazníkem. Středový panel mezi sedačkami je nový s vysílačkou a dalšími ovládacími prvky. Vozidlo není úplně nové, najeto už má 8000 kilometrů.

Nová policejní Škoda Kodiaq do detailu: Podívejte se, co všechno vozí na palubě

Nová policejní Škoda Kodiaq do detailu: Podívejte se, co všechno vozí na palubě

Ve vozovém parku Městské policie v Lázních Bohdaneč byste pak našli i více evropský Ford Kuga. Ve služebních autech se přitom nachází i rozsáhlé záchranářské vybavení včetně automatizovaného externího defibrilátoru, vodních záchranných vest, kompaktních nosítek, sady na otevírání dveří bytů i vozidel, setu na odchyt toulavých zvířat a dalších nutností.

Dodge

Americká automobilka Dodge byla založená v roce 1900 coby dodavatel dílů pro jiné výrobce. Vlastní vozy vyrábí od roku 1915. V roce 1928 se Dodge stal součástí skupiny Chrysler. Známá je samostatná značka nákladních automobilů RAM.

Dodge Charger • Dodge Challenger • Dodge Durango • Dodge Journey

Dacia Duster na LPG vládne všem. Byl o ni největší zájem, porazila i novou Octavii

Nejčtenější testy roku 2020

Nikde není psáno, že největší zájem musí být o pecky za miliony. Letos to v redakčních testech všem nandala Dacia Duster na LPG!

včera | Jan Mička | 157 příspěvků
TEST VW Arteon Shooting Brake 2.0 TDI DSG R-Line: Styl a komfort především

VW Arteon SB 2.0 TDI/147 kW

Že model Arteon dorazí také v provedení kombi, Volkswagen oficiálně potvrdil až loni v červnu. Shooting Brake působí takřka dokonale, ale je takový i ve skutečnosti?

17.  1.  2021 | Jan Mička | 55 příspěvků
TEST Subaru BRZ Final Edition: Devět let nás učilo tlačit na pilu. Teď už naposledy

Subaru BRZ Final Edition

Subaru již devátým rokem připomíná, že teď je ten správný čas na pořízení řidičského kupé za hodně dobré peníze. Kdo i letos zaváhá, nejspíš bude mít na nějakou dobu smůlu.

13.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 32 příspěvků