Město Los Angeles bude prvním odběratelem vozů na palivové články

Prvním oběratelem vozu s palivovým článkem se v USA stane město Los Angeles, 7. října to oznámil primátor Jim Hahn. Dodavatelem ekologického automobilu se stane Honda, s níž město podepsalo smlouvu, podle které se začnou zaměstnanci města co nejdříve seznamovat s prototypy modelu Honda FCX. Město převezme prvních pět sériově vyráběných vozů do konce roku 2002.

Honda FCX se nedávno stala prvním vozem s palivovými články na světě, který dostal osvědčení od dvou vládních institucí – Kalifornského úřadu pro atmosférické zdroje a Agentury pro ochranu životního prostředí Spojených států. U tohoto modelu se k výrobě elektřiny, která pohání elektromotor, používá modul palivového článku napájený vodíkem. Čtyřmístný vůz disponuje výkonem 80 koní a může se pyšnit jízdním dosahem až 355 km.

Primátor Jim Hahn 7. října oznámil, že město Los Angeles a společnost American Honda Motor Co., Inc. podepsaly smlouvu, díky níž se Los Angeles stane ve Spojených státech prvním odběratelem vozu s palivovým článkem. Podle této smlouvy se začnou zaměstnanci města Los Angeles co nejdříve seznamovat s prototypy modelu Honda FCX. Město převezme prvních pět sériově vyráběných vozů do konce roku 2002.

„Kvalita vzduchu v oblasti Los Angeles se v posledních letech stále zlepšuje, a to i díky tomu, že se uplatňují nové ekologické technologie. Z hlediska znečišťování ovzduší jsou vozidla s palivovými články na vodík nadějnou předzvěstí čistých automobilů budoucnosti. Považujeme za důležité, že Los Angeles hraje vedoucí roli v technickém vývoji a rychlém uplatnění této technologie v praxi,“ prohlásil primátor Hahn na tiskové konferenci.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků