Město Los Angeles bude prvním odběratelem vozů na palivové články

Prvním oběratelem vozu s palivovým článkem se v USA stane město Los Angeles, 7. října to oznámil primátor Jim Hahn. Dodavatelem ekologického automobilu se stane Honda, s níž město podepsalo smlouvu, podle které se začnou zaměstnanci města co nejdříve seznamovat s prototypy modelu Honda FCX. Město převezme prvních pět sériově vyráběných vozů do konce roku 2002.

Honda FCX se nedávno stala prvním vozem s palivovými články na světě, který dostal osvědčení od dvou vládních institucí – Kalifornského úřadu pro atmosférické zdroje a Agentury pro ochranu životního prostředí Spojených států. U tohoto modelu se k výrobě elektřiny, která pohání elektromotor, používá modul palivového článku napájený vodíkem. Čtyřmístný vůz disponuje výkonem 80 koní a může se pyšnit jízdním dosahem až 355 km.

Primátor Jim Hahn 7. října oznámil, že město Los Angeles a společnost American Honda Motor Co., Inc. podepsaly smlouvu, díky níž se Los Angeles stane ve Spojených státech prvním odběratelem vozu s palivovým článkem. Podle této smlouvy se začnou zaměstnanci města Los Angeles co nejdříve seznamovat s prototypy modelu Honda FCX. Město převezme prvních pět sériově vyráběných vozů do konce roku 2002.

„Kvalita vzduchu v oblasti Los Angeles se v posledních letech stále zlepšuje, a to i díky tomu, že se uplatňují nové ekologické technologie. Z hlediska znečišťování ovzduší jsou vozidla s palivovými články na vodík nadějnou předzvěstí čistých automobilů budoucnosti. Považujeme za důležité, že Los Angeles hraje vedoucí roli v technickém vývoji a rychlém uplatnění této technologie v praxi,“ prohlásil primátor Hahn na tiskové konferenci.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků