Meriva OPC dostane přeplňovanou šestnáctistovku (nové info a foto)

Opel v letošním roce rozšiřuje rodinu ostrých modelů s přídomkem OPC seč mu síly stačí. Známe již podobu Astry OPC, Vectry OPC nebo Zafiry OPC, ale na toho malého vzadu se zatím zapomínalo. Minivan Meriva ale nechce zůstat mimo a brzy se i on objeví v tradičním modrém hávu. 180 koní v "přerostlé Corse" bude tutově mazec.
Meriva OPC dostane přeplňovanou šestnáctistovku (nové info a foto)

Tip: Přečtěte si náš test skromnějšího Opelu Meriva s motorem 1,4 pod kapotou.

Až do poslední chvíle se spekulovalo, jaký motor dostane poslední z rodiny ostrých opelových vozů, Meriva OPC. Ta nakonec jako jediná půjde mimo rodinnou tradici a na trh vyrukuje s přeplňovanou šestnáctistovkou pod kapotou. Bude to tedy jediné OPC s motorem pod dva litry. Šestnáctka dopovaná turbodmychadlem bude dávat hodně vysoký výkon: 132 kW (180 k). Meriva díky tomuto motoru zrychlí na stovku za 8,2 s a ručička tachometru se zastaví až na hranici 222 km/h. Meriva OPC se představí na autoshow v Essenu a v prodeji bude v druhé polovině roku 2006.

Opel Meriva OPC se veřejnosti představí na přehlíce v Essenu na přelomu listopadu a prosince. Meriva OPC si říká o titul nejrychlejšího MPV na trhu. S cenou, která se má pohybovat okolo 23 000 euro (přibližně 700 000 Kč), to bude určitě zajímavý vůz. Opel dále zveřejnil, že v příštím roce se na trhu objeví také Corsa OPC. (doplněno 16.11.)

Oficiální fotografie Merivy OPC

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Opel Meriva OPC

 Foto © Automedia
Opel Meriva OPC

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Opel Meriva

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

19.  6.  2018 | Jan Mička | 68 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků