Mercury Milan: střední třída po americku

Se sedanem střední třídy Milan chce Mercury, dceřiná automobilka koncernu Ford, oslovit nové zákazníky. Milan debutoval na autoshow v Chicagu, na americký trh bude uveden na podzim 2005. Technický základ vozu byste mohli najít u Mazdy 6 či novém Fordu Fusion, vše stojí na stejné, „globální“ platformě. Design se drží aktuální linie automobilky. V čele dominuje silná hliníková mřížka chladiče, ve vyšší zádi najdete světlomety s LED diodami.

Motory jsou ryze koncernové: základem je benzínový čtyřválec s objemem 2.3 l (118 kW/160 k a 203 Nm), který lze kombinovat s pětistupňovou manuální převodovkou nebo pětistupňovým automatem. Silnější třílitrový šestiválec disponuje výkonem 154 kW (210 k, 271 Nm) a je propojen pouze s šestistupňovým automatem. Během letošního roku by se měl vedle náhonu na předek dostavit i pohon všech kol a od roku 2008 by se měl objevit pro Milan i hybridní pohon.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků