Mercury Milan: střední třída po americku

Se sedanem střední třídy Milan chce Mercury, dceřiná automobilka koncernu Ford, oslovit nové zákazníky. Milan debutoval na autoshow v Chicagu, na americký trh bude uveden na podzim 2005. Technický základ vozu byste mohli najít u Mazdy 6 či novém Fordu Fusion, vše stojí na stejné, „globální“ platformě. Design se drží aktuální linie automobilky. V čele dominuje silná hliníková mřížka chladiče, ve vyšší zádi najdete světlomety s LED diodami.

Motory jsou ryze koncernové: základem je benzínový čtyřválec s objemem 2.3 l (118 kW/160 k a 203 Nm), který lze kombinovat s pětistupňovou manuální převodovkou nebo pětistupňovým automatem. Silnější třílitrový šestiválec disponuje výkonem 154 kW (210 k, 271 Nm) a je propojen pouze s šestistupňovým automatem. Během letošního roku by se měl vedle náhonu na předek dostavit i pohon všech kol a od roku 2008 by se měl objevit pro Milan i hybridní pohon.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků