Mercury Milan: střední třída po americku

Se sedanem střední třídy Milan chce Mercury, dceřiná automobilka koncernu Ford, oslovit nové zákazníky. Milan debutoval na autoshow v Chicagu, na americký trh bude uveden na podzim 2005. Technický základ vozu byste mohli najít u Mazdy 6 či novém Fordu Fusion, vše stojí na stejné, „globální“ platformě. Design se drží aktuální linie automobilky. V čele dominuje silná hliníková mřížka chladiče, ve vyšší zádi najdete světlomety s LED diodami.

Motory jsou ryze koncernové: základem je benzínový čtyřválec s objemem 2.3 l (118 kW/160 k a 203 Nm), který lze kombinovat s pětistupňovou manuální převodovkou nebo pětistupňovým automatem. Silnější třílitrový šestiválec disponuje výkonem 154 kW (210 k, 271 Nm) a je propojen pouze s šestistupňovým automatem. Během letošního roku by se měl vedle náhonu na předek dostavit i pohon všech kol a od roku 2008 by se měl objevit pro Milan i hybridní pohon.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků