Mercedesy si už uměly vystřelit z BMW. Teď vás i zabaví vědomostní hrou a řeknou horoskop

Nové funkce infotainmentu MBUX budou aktivní od tohoto dubna. Největší radost budou mít určitě zarytí lyžaři.

Infotainment MBUX v automobilech Mercedes-Benz se od svého debutu v nové třídě A pomalu rozšířil do téměř celé modelové nabídky značky. Vedle dvou velkých spojených obrazovek je dalším jeho poznávacím znamením i hlasová asistentka, kterou vyvoláte jednoduchým povelem: „Hey, Mercedes“.

Mercedes-Benz třídy V dostane hezký dárek. Ani nemusí psát Ježíškovi

Mercedes-Benz třídy V dostane hezký dárek. Ani nemusí psát Ježíškovi

Asistentka má již v současnosti přehršel funkcí. Lze s ní ovládat téměř celé auto a obsahuje i několik zajímavých a vtipných funkcí. Pokud se jí například zeptáte, co si myslí o BMW, odpoví vám: „To stejné, co ty. Jinak bychom tady neseděli.“ Automobilka nicméně schopnosti své asistentky nyní rozšiřuje.

Jednou z nových funkcí je například osobní horoskop. Mercedes vám nyní dokáže přečíst takřka okamžitě denní horoskop buď podle data narození, nebo podle znamení. Bohužel mluví v tomto případě jen anglicky a německy. Další funkce se bude hodit lyžařům. Mercedes na požádání sdělí sněhové podmínky téměř v jakékoliv oblasti.

Nudí se doma vaše děti? Omalovánky s krásnými auty jistě rádi vybarvíte s nimi

Nudí se doma vaše děti? Omalovánky s krásnými auty jistě rádi vybarvíte s nimi

Pokud vás bude zajímat, jaké jsou podmínky pro lyžování ve Svatém Mořici, obratem dostanete všechny potřebné informace. Třešničkou na dortu je pak vědomostní hra City, country, river. I tato hra se slovy bude společně s výše zmíněnými novinkami součástí vozů Mercedes-Benz již od dubna.

TEST Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG 1st Edition: Sesazený král Evropy vrací úder

Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG

Přestože se nový Volkswagen Golf tváří jako ten minulý, ve skutečnosti prošel komplexní proměnou. Spoléhá na elektrifikaci a přijel se zcela novým pojetím interiéru. Všechno to přináší zajímavé výhody, ale také jisté nevýhody.

včera | Jan Mička | 49 příspěvků
Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI Evo

Novou generaci Škody Octavia jsme poprvé vyzkoušeli rovnou na českých silnicích. Kombi s motorem 2.0 TDI Evo se tváří jako ideální služebák, navíc model jako takový nemá v rámci automobilky jednoduché poslání.

27.  3.  2020 | Jan Mička | 145 příspěvků
TEST Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MAN vs. 6AT 4x4: Revoluční All In One?

Mazda CX-30 2.0 Skyactiv-X

Vznětová, zážehová, přeplňovaná, atmosférická, hybridní. Zdá se to sice k nevíře, ale všechna tato adjektiva popisují kompaktní SUV Mazda CX-30 s „dieselovým benzinem“ Skyactiv-X. Jen ne všechna najednou. Jaká tedy v reálném světě je a jak se liší čtyřkolka s automatem od předokolky s manuální převodovkou?

25.  3.  2020 | Petr Schnagl | 25 příspěvků