Mercedesy si už uměly vystřelit z BMW. Teď vás i zabaví vědomostní hrou a řeknou horoskop

Nové funkce infotainmentu MBUX budou aktivní od tohoto dubna. Největší radost budou mít určitě zarytí lyžaři.

Infotainment MBUX v automobilech Mercedes-Benz se od svého debutu v nové třídě A pomalu rozšířil do téměř celé modelové nabídky značky. Vedle dvou velkých spojených obrazovek je dalším jeho poznávacím znamením i hlasová asistentka, kterou vyvoláte jednoduchým povelem: „Hey, Mercedes“.

Mercedes-Benz třídy V dostane hezký dárek. Ani nemusí psát Ježíškovi

Mercedes-Benz třídy V dostane hezký dárek. Ani nemusí psát Ježíškovi

Asistentka má již v současnosti přehršel funkcí. Lze s ní ovládat téměř celé auto a obsahuje i několik zajímavých a vtipných funkcí. Pokud se jí například zeptáte, co si myslí o BMW, odpoví vám: „To stejné, co ty. Jinak bychom tady neseděli.“ Automobilka nicméně schopnosti své asistentky nyní rozšiřuje.

Jednou z nových funkcí je například osobní horoskop. Mercedes vám nyní dokáže přečíst takřka okamžitě denní horoskop buď podle data narození, nebo podle znamení. Bohužel mluví v tomto případě jen anglicky a německy. Další funkce se bude hodit lyžařům. Mercedes na požádání sdělí sněhové podmínky téměř v jakékoliv oblasti.

Nudí se doma vaše děti? Omalovánky s krásnými auty jistě rádi vybarvíte s nimi

Nudí se doma vaše děti? Omalovánky s krásnými auty jistě rádi vybarvíte s nimi

Pokud vás bude zajímat, jaké jsou podmínky pro lyžování ve Svatém Mořici, obratem dostanete všechny potřebné informace. Třešničkou na dortu je pak vědomostní hra City, country, river. I tato hra se slovy bude společně s výše zmíněnými novinkami součástí vozů Mercedes-Benz již od dubna.

Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

dnes | Vladimír Kadera | 9 příspěvků
Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

4.  8.  2020 | Stanislav Kolman | 79 příspěvků
Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 27 příspěvků