Mercedes zveřejnil prodeje za rok 2007

Německý koncern Daimler AG zveřejnila své prodejní výsledky za minulý rok. Loni prodal téměř 1,3 mil. nových automobilů, což představuje meziroční nárůst o zhruba 2 procenta. Samotný Mercedes pak prodal 1,19 mil. nových vozů, což představuje nárůst o 3,2 procent, luxusní Maybach prodal 400 vozů a Smart pak prodal zhruba 100 tis. automobilů, což představuje pokles o téměř 10 procent.

I přes poměrně mírný nárůst prodejů je výsledek pro vedení velmi uspokojivý. Pozitivní je totiž rostoucí trend prodejů nové generace C-klasse a také všech modelů SUV. Pozitivní je také alepoň stagnace u automobilky Smart, která byla ještě před nedávnem v červených číslech.

Na druhou stranu je zde Maybach, kterému se stále nedaří a pokud se nestane něco zázračného, prodeje se v letošním roce výrazně propadnou a automobilka se ponoří do velké ztráty.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

dnes | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků