Mercedes zveřejnil prodeje za rok 2007

Německý koncern Daimler AG zveřejnila své prodejní výsledky za minulý rok. Loni prodal téměř 1,3 mil. nových automobilů, což představuje meziroční nárůst o zhruba 2 procenta. Samotný Mercedes pak prodal 1,19 mil. nových vozů, což představuje nárůst o 3,2 procent, luxusní Maybach prodal 400 vozů a Smart pak prodal zhruba 100 tis. automobilů, což představuje pokles o téměř 10 procent.

I přes poměrně mírný nárůst prodejů je výsledek pro vedení velmi uspokojivý. Pozitivní je totiž rostoucí trend prodejů nové generace C-klasse a také všech modelů SUV. Pozitivní je také alepoň stagnace u automobilky Smart, která byla ještě před nedávnem v červených číslech.

Na druhou stranu je zde Maybach, kterému se stále nedaří a pokud se nestane něco zázračného, prodeje se v letošním roce výrazně propadnou a automobilka se ponoří do velké ztráty.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků