Mercedes zveřejnil prodeje za rok 2007

Německý koncern Daimler AG zveřejnila své prodejní výsledky za minulý rok. Loni prodal téměř 1,3 mil. nových automobilů, což představuje meziroční nárůst o zhruba 2 procenta. Samotný Mercedes pak prodal 1,19 mil. nových vozů, což představuje nárůst o 3,2 procent, luxusní Maybach prodal 400 vozů a Smart pak prodal zhruba 100 tis. automobilů, což představuje pokles o téměř 10 procent.

I přes poměrně mírný nárůst prodejů je výsledek pro vedení velmi uspokojivý. Pozitivní je totiž rostoucí trend prodejů nové generace C-klasse a také všech modelů SUV. Pozitivní je také alepoň stagnace u automobilky Smart, která byla ještě před nedávnem v červených číslech.

Na druhou stranu je zde Maybach, kterému se stále nedaří a pokud se nestane něco zázračného, prodeje se v letošním roce výrazně propadnou a automobilka se ponoří do velké ztráty.

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

16.  12.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků