Mercedes zveřejnil prodeje za rok 2007

Německý koncern Daimler AG zveřejnila své prodejní výsledky za minulý rok. Loni prodal téměř 1,3 mil. nových automobilů, což představuje meziroční nárůst o zhruba 2 procenta. Samotný Mercedes pak prodal 1,19 mil. nových vozů, což představuje nárůst o 3,2 procent, luxusní Maybach prodal 400 vozů a Smart pak prodal zhruba 100 tis. automobilů, což představuje pokles o téměř 10 procent.

I přes poměrně mírný nárůst prodejů je výsledek pro vedení velmi uspokojivý. Pozitivní je totiž rostoucí trend prodejů nové generace C-klasse a také všech modelů SUV. Pozitivní je také alepoň stagnace u automobilky Smart, která byla ještě před nedávnem v červených číslech.

Na druhou stranu je zde Maybach, kterému se stále nedaří a pokud se nestane něco zázračného, prodeje se v letošním roce výrazně propadnou a automobilka se ponoří do velké ztráty.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků