Mercedes zvažuje ukončit výrobu třídy A

Malý Mercedes třídy A to má dle některých německých magazínů spočítané. Poté, co přišel v roce 1997 s vizitkou auta, které se umí převrátit při losím testu, se ho sice prodalo přes 1,5 milionu, nyní ale přestává plnit očekávání.

Mercedes má totiž v této době v nabídce podobný, ale o něco větší model třídy B, kterému se daří lépe. B-klasse se navíc má začít prodávat i ve Spojených státech a Mercedes se chce v budoucnu zaměřit jen na vývoj tohoto modelu.

Definitivní konec života „Áčka” má nastat v roce 2011, kdy by měl být ukončen prodej současné generace. Jedinou záchranou tohoto modelu by mohlo být plánované spojení s koncernem PSA Peugeot Citroen, jehož cílem by měl být společný vývoj podobného vozu a Mercedes by tak mohl rozmělnit náklady.

Mercedes tyto informace odmítl komentovat s tím, že nejsou na pořadu dne. Je to vcelku logický krok, protože řešit případné ukončení výroby čtyři roky před termínem by nebylo zrovna rozumné.

Tip: Přečtěte si test současného Mercedesu A180 CDI.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků