Mercedes zvažuje ukončit výrobu třídy A

Malý Mercedes třídy A to má dle některých německých magazínů spočítané. Poté, co přišel v roce 1997 s vizitkou auta, které se umí převrátit při losím testu, se ho sice prodalo přes 1,5 milionu, nyní ale přestává plnit očekávání.

Mercedes má totiž v této době v nabídce podobný, ale o něco větší model třídy B, kterému se daří lépe. B-klasse se navíc má začít prodávat i ve Spojených státech a Mercedes se chce v budoucnu zaměřit jen na vývoj tohoto modelu.

Definitivní konec života „Áčka” má nastat v roce 2011, kdy by měl být ukončen prodej současné generace. Jedinou záchranou tohoto modelu by mohlo být plánované spojení s koncernem PSA Peugeot Citroen, jehož cílem by měl být společný vývoj podobného vozu a Mercedes by tak mohl rozmělnit náklady.

Mercedes tyto informace odmítl komentovat s tím, že nejsou na pořadu dne. Je to vcelku logický krok, protože řešit případné ukončení výroby čtyři roky před termínem by nebylo zrovna rozumné.

Tip: Přečtěte si test současného Mercedesu A180 CDI.

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků