Mercedes zvažuje ukončit výrobu třídy A

Malý Mercedes třídy A to má dle některých německých magazínů spočítané. Poté, co přišel v roce 1997 s vizitkou auta, které se umí převrátit při losím testu, se ho sice prodalo přes 1,5 milionu, nyní ale přestává plnit očekávání.

Mercedes má totiž v této době v nabídce podobný, ale o něco větší model třídy B, kterému se daří lépe. B-klasse se navíc má začít prodávat i ve Spojených státech a Mercedes se chce v budoucnu zaměřit jen na vývoj tohoto modelu.

Definitivní konec života „Áčka” má nastat v roce 2011, kdy by měl být ukončen prodej současné generace. Jedinou záchranou tohoto modelu by mohlo být plánované spojení s koncernem PSA Peugeot Citroen, jehož cílem by měl být společný vývoj podobného vozu a Mercedes by tak mohl rozmělnit náklady.

Mercedes tyto informace odmítl komentovat s tím, že nejsou na pořadu dne. Je to vcelku logický krok, protože řešit případné ukončení výroby čtyři roky před termínem by nebylo zrovna rozumné.

Tip: Přečtěte si test současného Mercedesu A180 CDI.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 38 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků