Mercedes zvažuje ukončení výroby třídy X. Luxusní pickup má mrzké prodeje

Vysoká cena, která jde ruku v ruce s nízkými prodeji, bude nejspíš luxusní pick-up stát hlavu. Třída X zřejmě zmizí bez náhrady.

Třída X, prémiový pick-up vycházející ze spolupráce Mercedes s automobilkou Renault, to má možná spočítané. Daimler prý totiž zvažuje, že výrobu vozu utne. Německý zdroj uvádí, že model bude obětován kvůli celkovému snižování nákladů. Těžko ale říct, kdy k tomu dojde - pick-up je na trhu zatím pouhé dva roky.

TEST Mercedes-Benz X 350 d 4Matic Power: Dělník ve fraku

TEST Mercedes-Benz X 350 d 4Matic Power: Dělník ve fraku

Automobilka by tak i přiznala, že vstup do vod pick-upů, které jsou v Evropě spíše pracovní stroje, s luxusním derivátem a vyšší cenou, byl krok vedle. Během loňského roku se v Evropě, Austrálii a Jižní Africe prodalo pouze 16.700 kusů třídy X.

Nissan Navara prošel modernizací. Má lepší motory i zcela novou převodovku

Nissan Navara prošel modernizací. Má lepší motory i zcela novou převodovku

Případný prodej v Americe, na největším trhu picku-pů na světě, by pak byla sázka do loterie. Buď by to prodeje rapidně zvedlo, nebo by se třída X ztratila v obrovské záplavě konkurentů. Prodejním číslům také ublížilo několik svolávaček, kterým musel model čelit.

V továrně Nissanu ve španělské Barceloně, kde se vůz vyrábí společně s Nissanem Navara a Renaultem Alaskan, bude tak dost nejspíš opět volné místo.

TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

včera | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků
Minitest Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid: Víme, že má duši!

Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid

Nová Corolla je pohled na segment C po Japonsku. Mazdě to vyšlo, Toyota má v rukávu hybridní trumfy.

10.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 69 příspěvků