Mercedes zvažuje ukončení výroby třídy X. Luxusní pickup má mrzké prodeje

Vysoká cena, která jde ruku v ruce s nízkými prodeji, bude nejspíš luxusní pick-up stát hlavu. Třída X zřejmě zmizí bez náhrady.

Třída X, prémiový pick-up vycházející ze spolupráce Mercedes s automobilkou Renault, to má možná spočítané. Daimler prý totiž zvažuje, že výrobu vozu utne. Německý zdroj uvádí, že model bude obětován kvůli celkovému snižování nákladů. Těžko ale říct, kdy k tomu dojde - pick-up je na trhu zatím pouhé dva roky.

TEST Mercedes-Benz X 350 d 4Matic Power: Dělník ve fraku

TEST Mercedes-Benz X 350 d 4Matic Power: Dělník ve fraku

Automobilka by tak i přiznala, že vstup do vod pick-upů, které jsou v Evropě spíše pracovní stroje, s luxusním derivátem a vyšší cenou, byl krok vedle. Během loňského roku se v Evropě, Austrálii a Jižní Africe prodalo pouze 16.700 kusů třídy X.

Nissan Navara prošel modernizací. Má lepší motory i zcela novou převodovku

Nissan Navara prošel modernizací. Má lepší motory i zcela novou převodovku

Případný prodej v Americe, na největším trhu picku-pů na světě, by pak byla sázka do loterie. Buď by to prodeje rapidně zvedlo, nebo by se třída X ztratila v obrovské záplavě konkurentů. Prodejním číslům také ublížilo několik svolávaček, kterým musel model čelit.

V továrně Nissanu ve španělské Barceloně, kde se vůz vyrábí společně s Nissanem Navara a Renaultem Alaskan, bude tak dost nejspíš opět volné místo.

TEST: S Mitsubishi L200 jsme postavili lesní posed. Ale hodí se i na výlety?

Mitsubishi L200 Invite+ a Instyle

Nové Mitsubishi L200 je skvělé auto na práci. Jak si ale povede jako auto pro každý den?

dnes | Vladimír Kadera | 3 příspěvky
Hybridní Fiaty 500 a Panda mají motor z použitých plechovek. Jak s ním jezdí?

Fiat 500 a Fiat Panda Hybrid

Opačný přístup než Peugeot se rozhodl aplikovat Fiat. Prostým označením hybrid označuje své dva modely 500 a Panda s mild hybridním ústrojím.

včera | Svět motorů | 10 příspěvků
TEST Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI Black Style: Nehodící se škrtněte

Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI

Touareg je vlajkovou lodí Volkswagenu, s motorem V8 by se ale dal považovat za takovou vlajkovou loď „na druhou“. Pokud máte o koupi osmiválce zájem, pospěšte si. Brzy totiž nenávratně zmizí z nabídky.

20.  2.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků