Mercedes zvažuje ukončení výroby třídy X. Luxusní pickup má mrzké prodeje

Vysoká cena, která jde ruku v ruce s nízkými prodeji, bude nejspíš luxusní pick-up stát hlavu. Třída X zřejmě zmizí bez náhrady.

Třída X, prémiový pick-up vycházející ze spolupráce Mercedes s automobilkou Renault, to má možná spočítané. Daimler prý totiž zvažuje, že výrobu vozu utne. Německý zdroj uvádí, že model bude obětován kvůli celkovému snižování nákladů. Těžko ale říct, kdy k tomu dojde - pick-up je na trhu zatím pouhé dva roky.

TEST Mercedes-Benz X 350 d 4Matic Power: Dělník ve fraku

TEST Mercedes-Benz X 350 d 4Matic Power: Dělník ve fraku

Automobilka by tak i přiznala, že vstup do vod pick-upů, které jsou v Evropě spíše pracovní stroje, s luxusním derivátem a vyšší cenou, byl krok vedle. Během loňského roku se v Evropě, Austrálii a Jižní Africe prodalo pouze 16.700 kusů třídy X.

Nissan Navara prošel modernizací. Má lepší motory i zcela novou převodovku

Nissan Navara prošel modernizací. Má lepší motory i zcela novou převodovku

Případný prodej v Americe, na největším trhu picku-pů na světě, by pak byla sázka do loterie. Buď by to prodeje rapidně zvedlo, nebo by se třída X ztratila v obrovské záplavě konkurentů. Prodejním číslům také ublížilo několik svolávaček, kterým musel model čelit.

V továrně Nissanu ve španělské Barceloně, kde se vůz vyrábí společně s Nissanem Navara a Renaultem Alaskan, bude tak dost nejspíš opět volné místo.

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

21.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 178 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků