Mercedes zvažuje třídu X s osmiválcem. Důvodem je i Volkswagen Amarok

Německá autmobilka se prý nechce spokojit se šestiválcovou verzí třídy X. Ve hře je prý také použití osmiválcového agregátu.

Mercedesu očividně šestiválec nestačí. Právě po odhalení třídy X se šestiválcem se inženýr Frank Schumacher pro web Drive.com.au rozpovídal o dalších plánech automobilky. Ta se prý chce nejen vyrovnat Volkswagenu Amarok V6, ale také jej přebít.

Realitou by se tak měl stát pick-up třídy X s osmiválcovým agregátem pod kapotou. "Pokud budou zákazníci požadovat osmiválec, pravděpodobně jej budeme mít," řekl Frank Schumacher, hlavní inženýr třídy X. 

Řidič Mercedesu ukázal světu, proč byste nikdy neměli půjčovat vlastní auto

Řidič Mercedesu ukázal světu, proč byste nikdy neměli půjčovat vlastní auto

Zajímavostí ale je, že Mercedes vyloučil verzi AMG. Schumacher se také negativně stavěl k použití robustního osmiválce bi-turbo o objemu 4,0 litru. Hlavní modely německé značky používají mírně utlumenou verzi stejného motoru. Najdete jej třeba v modelu S 560, který nabízí výkon 345 kW a točivý moment 700 N.m. 

"Určitě to dokážeme. Otázkou jen je, jaký osmiválec chcete použít. Můžete tam dát například šestilitr, ale zatím žádný plán neexistuje."

Myšlenka osmiválce by jen podpořila zájem automobilky o vysocevýkonné off-roady. Skvělým příkladem je model G 65 s dvanáctiválcem o objemu 6,0 litru. Schumacher ale připouští, že to by bylo pro jiný trh. 

 

TEST Ford Mustang Bullitt: Všechno nejlepší, Franku!

Ford Mustang Bullitt

Bylo by fajn se v testu Fordu Mustang vyhnout otřepaným frázím o amerických svalech a podobně. Obávám se ale, že dnes to nevyjde. Obzvláště, když tady máme ikonický Bullitt!

15.  11.  2018 | Jan Mička | 61 příspěvků
TEST Peugeot 508 GT PureTech 225 : Nejlepší obranou střední třídy je útok!

Peugeot 508 GT PureTech 225

Peugeot se ve střední třídě rozhodl k opravdu radikálnímu kroku. Je to lék na umírající segment, nebo už zašli příliš daleko?

10.  11.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Mercedes-Benz S 560 kabrio: Bez střechy až do posledních paprsků

Mercedes-Benz S 560 kabrio

S faceliftem Mercedesu třídy S přišly na řadu i verze kupé a kabriolet. Testování sice připadlo na říjen, nemáte ale jediný důvod k obavám.

6.  11.  2018 | Milan Lažanský | 15 příspěvků