Mercedes zvažuje třídu X s osmiválcem. Důvodem je i Volkswagen Amarok

Německá autmobilka se prý nechce spokojit se šestiválcovou verzí třídy X. Ve hře je prý také použití osmiválcového agregátu.

Mercedesu očividně šestiválec nestačí. Právě po odhalení třídy X se šestiválcem se inženýr Frank Schumacher pro web Drive.com.au rozpovídal o dalších plánech automobilky. Ta se prý chce nejen vyrovnat Volkswagenu Amarok V6, ale také jej přebít.

Realitou by se tak měl stát pick-up třídy X s osmiválcovým agregátem pod kapotou. "Pokud budou zákazníci požadovat osmiválec, pravděpodobně jej budeme mít," řekl Frank Schumacher, hlavní inženýr třídy X. 

Řidič Mercedesu ukázal světu, proč byste nikdy neměli půjčovat vlastní auto

Řidič Mercedesu ukázal světu, proč byste nikdy neměli půjčovat vlastní auto

Zajímavostí ale je, že Mercedes vyloučil verzi AMG. Schumacher se také negativně stavěl k použití robustního osmiválce bi-turbo o objemu 4,0 litru. Hlavní modely německé značky používají mírně utlumenou verzi stejného motoru. Najdete jej třeba v modelu S 560, který nabízí výkon 345 kW a točivý moment 700 N.m. 

"Určitě to dokážeme. Otázkou jen je, jaký osmiválec chcete použít. Můžete tam dát například šestilitr, ale zatím žádný plán neexistuje."

Myšlenka osmiválce by jen podpořila zájem automobilky o vysocevýkonné off-roady. Skvělým příkladem je model G 65 s dvanáctiválcem o objemu 6,0 litru. Schumacher ale připouští, že to by bylo pro jiný trh. 

 

TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

včera | Jan Mička | 48 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků
TEST BMW M850i xDrive Coupé: Do klubu rváčů v rukavičkách

BMW M850i xDrive

Lexus LC je možná zábavnější a lépe se poslouchá a Mercedes S Coupé je pravděpodobně o chloupek komfortnější. Lepší definice třídy gran turismo však na silnice snad ještě nevyjela.

13.  4.  2019 | Miro Mihálik | 15 příspěvků