Mercedes zvažuje třídu X s osmiválcem. Důvodem je i Volkswagen Amarok

Německá autmobilka se prý nechce spokojit se šestiválcovou verzí třídy X. Ve hře je prý také použití osmiválcového agregátu.

Mercedesu očividně šestiválec nestačí. Právě po odhalení třídy X se šestiválcem se inženýr Frank Schumacher pro web Drive.com.au rozpovídal o dalších plánech automobilky. Ta se prý chce nejen vyrovnat Volkswagenu Amarok V6, ale také jej přebít.

Realitou by se tak měl stát pick-up třídy X s osmiválcovým agregátem pod kapotou. "Pokud budou zákazníci požadovat osmiválec, pravděpodobně jej budeme mít," řekl Frank Schumacher, hlavní inženýr třídy X. 

Řidič Mercedesu ukázal světu, proč byste nikdy neměli půjčovat vlastní auto

Řidič Mercedesu ukázal světu, proč byste nikdy neměli půjčovat vlastní auto

Zajímavostí ale je, že Mercedes vyloučil verzi AMG. Schumacher se také negativně stavěl k použití robustního osmiválce bi-turbo o objemu 4,0 litru. Hlavní modely německé značky používají mírně utlumenou verzi stejného motoru. Najdete jej třeba v modelu S 560, který nabízí výkon 345 kW a točivý moment 700 N.m. 

"Určitě to dokážeme. Otázkou jen je, jaký osmiválec chcete použít. Můžete tam dát například šestilitr, ale zatím žádný plán neexistuje."

Myšlenka osmiválce by jen podpořila zájem automobilky o vysocevýkonné off-roady. Skvělým příkladem je model G 65 s dvanáctiválcem o objemu 6,0 litru. Schumacher ale připouští, že to by bylo pro jiný trh. 

 

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 17 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků