Mercedes zřejmě použije čtyřválce z dílen PSA a BMW

Německý magazín Autobild zveřejnil plány Mercedesu použít u svých nových kompaktů motory z produkce PSA a BMW, které se v současné době nacházejí například pod kapotou Mini.

Další informace hovoří o tom, že nová generace třídy B by měla sjednotit obě třídy, tedy menší „áčko“ s větším „béčkem“. Kromě nich budou agregáty s přímým vstřikem paliva použity v připravovaném malém SUV GLK nebo u menších připravovaných coupé i kabrioletech. Většina nových modelů by měla na trh dorazit do roku 2011.

Mercedes informace ohledně motorů prozatím oficiálně nepotvrdil, ale ani nevyvrátil. K podpisu smlouvy by však mohlo dojít v blízké době.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 15 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků