Mercedes zřejmě použije čtyřválce z dílen PSA a BMW

Německý magazín Autobild zveřejnil plány Mercedesu použít u svých nových kompaktů motory z produkce PSA a BMW, které se v současné době nacházejí například pod kapotou Mini.

Další informace hovoří o tom, že nová generace třídy B by měla sjednotit obě třídy, tedy menší „áčko“ s větším „béčkem“. Kromě nich budou agregáty s přímým vstřikem paliva použity v připravovaném malém SUV GLK nebo u menších připravovaných coupé i kabrioletech. Většina nových modelů by měla na trh dorazit do roku 2011.

Mercedes informace ohledně motorů prozatím oficiálně nepotvrdil, ale ani nevyvrátil. K podpisu smlouvy by však mohlo dojít v blízké době.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků