Mercedes zahájí výrobu AMG One příští rok. Pokusí se o rekord Severní smyčky?

Pro zájemce o nový hypersport jde o pětileté čekání. Vývoj novinky totiž nebyl zrovna snadný.

Představení Mercedesu-AMG Project One proběhlo v září roku 2017, teprve nyní po nedávných záběrech z testování však přichází britský Autocar s potvrzenou informací, že produkce novinky, dnes už nazvané jednoduše Mercedes-AMG One, opravdu započne v polovině příštího roku.

Na svůj nový hypersport tak budou první zájemci čekat už rovných pět let. Je přitom obecně známo, že všech 275 zamýšlených exemplářů bylo po představení vozu rychle zamluveno. Každý zájemce zaplatí za svůj kousek výchozích 2,27 milionu eur (asi 59 milionů korun) před započítáním personalizovaných prvků.

Nedávno už byl předprodukční prototyp AMG One spatřen na Severní smyčce Nürburgringu. Autocar se rovněž domnívá, že Mercedes by se mohl se svým hypersportem pokusit o stanovení rekordního času mezi produkčními vozy.

Sám Mercedes dříve přiznal, že práce na dlouho očekávané novince představovala opravdovou výzvu. Německá značka měla narazit ve vývoji na řadu problémů, čistě se týkajících kombinace nekompromisní techniky přímo pocházející z Formule 1 s nutností vozu zajistit každodenní provoz. AMG One nebude pouze okruhovou hračkou, ale dostane silniční homologaci.

Komplexní hybridní jednotka spojující 1,6litrový V6 se čtyřmi elektromotory má nabídnout výkon přes 735 kW (1000 koní) a pochopitelně i úžasnou dynamiku. Také ale musí vozu zajistit jízdu v čistě elektrickém režimu, nehledě na určitou sofistikovanost pro silniční využití – něco, čím monoposty F1 neoplývají.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

Váš názor Další článek: Elektrickou Kiu EV6 koupíte i on-line. Vůbec už tak nemusíte navštívit prodejce

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,