Mercedes začne nabízet příplatkovou výbavu i po zakoupení auta. O co půjde?

Nezní to tak úžasně, jak si možná myslíte. Mercedes se ale každopádně rozhodl, že některou příplatkovou výbavu si budou moci zákazníci objednat i poté, co si již svůj specifikovaný vůz dávno převzali.

Pokud jste si zapomněli zvolit určitou příplatkovou výbavu, nebo si jednoduše nebyli jisti jejím výběrem, u Mercedesu budete mít nyní možnost některé prvky výbavy dokoupit i později, a to navíc přímo z pohodlí vašeho vozu. Bohužel ale zatím nemluvíme o případech, kdy byste si třeba zamanuli vaše standardní sedačky najednou vyměnit za ty sportovní.

Mercedes pochopitelně zmiňuje hlavně digitální výbavu, která může být součástí infotainmentu, tedy aplikace či některé nezvolené funkce vozu. Tuto možnost chce Mercedes nabízet nejprve u modelů tříd A, B a GLE, vybavenými nejnovějšími systémy MBUX.

Mercedes-Benz CLA kupé oficiálně: Je to nejchytřejší Mercedes všech dob!

Mercedes-Benz CLA kupé oficiálně: Je to nejchytřejší Mercedes všech dob!

Právě skrze infotainment systém a on-line obchod Mercedesu si budou moci zákazníci kdykoliv připlatit a přes internet stáhnout obsah, který dříve při specifikaci svého nového vozu nevybrali – například digitální rádio, navigaci, rozhraní pro smartphony či další aplikace. Službu bude automobilka spouštět v EU již nyní.

K využití budou samozřejmě zákaznici potřebovat přístup k internetu a osobní účet v on-line storu Mercedesu. K zakoupení zmíněné výbavy tak nebudou vůbec muset navštívit dealera značky. Podle automobilky může služba ovlivnit i hodnotu vozů na trhu ojetin, kdy prodejci využijí službu k vylepšení specifikace prodávaného auta.

Poprvé za volantem nového Hyundaie i10 1.2 MPi: Když se chce, všechno jde!

Hyundai i10 1.2 MPi

Hyundai představil třetí generaci nejmenšího modelu i10. Nabízí ji s dvěma zážehovými motory a manuální či robotizovanou převodovkou. Kromě designu chce lákat i racionálním zaměřením a stále příznivou cenou.

včera | Svět motorů | 13 příspěvků
TEST Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG: Hodně rychlá horská turistika

Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG

Nabídka verzí Škody Superb je teď nejširší v historii. Jednou z nich je i oplastovaný Scout, který u tohoto modelu slaví premiéru. Vyplatí se o něm uvažovat, nebo jsou lehce přizvednuté kombíky v době vzestupu vozů SUV už přežitkem?

21.  1.  2020 | Jan Mička | 76 příspěvků
Minitest Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro: Oko potěší. Ale co další smysly?

Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro

Trh SUV-kupé se rychle rozrůstá. Svého dalšího zástupce teď sype z rukávu Audi.

16.  1.  2020 | Vladimír Kadera | 19 příspěvků