Mercedes začne nabízet příplatkovou výbavu i po zakoupení auta. O co půjde?

Nezní to tak úžasně, jak si možná myslíte. Mercedes se ale každopádně rozhodl, že některou příplatkovou výbavu si budou moci zákazníci objednat i poté, co si již svůj specifikovaný vůz dávno převzali.

Pokud jste si zapomněli zvolit určitou příplatkovou výbavu, nebo si jednoduše nebyli jisti jejím výběrem, u Mercedesu budete mít nyní možnost některé prvky výbavy dokoupit i později, a to navíc přímo z pohodlí vašeho vozu. Bohužel ale zatím nemluvíme o případech, kdy byste si třeba zamanuli vaše standardní sedačky najednou vyměnit za ty sportovní.

Mercedes pochopitelně zmiňuje hlavně digitální výbavu, která může být součástí infotainmentu, tedy aplikace či některé nezvolené funkce vozu. Tuto možnost chce Mercedes nabízet nejprve u modelů tříd A, B a GLE, vybavenými nejnovějšími systémy MBUX.

Mercedes-Benz CLA kupé oficiálně: Je to nejchytřejší Mercedes všech dob!

Mercedes-Benz CLA kupé oficiálně: Je to nejchytřejší Mercedes všech dob!

Právě skrze infotainment systém a on-line obchod Mercedesu si budou moci zákazníci kdykoliv připlatit a přes internet stáhnout obsah, který dříve při specifikaci svého nového vozu nevybrali – například digitální rádio, navigaci, rozhraní pro smartphony či další aplikace. Službu bude automobilka spouštět v EU již nyní.

K využití budou samozřejmě zákaznici potřebovat přístup k internetu a osobní účet v on-line storu Mercedesu. K zakoupení zmíněné výbavy tak nebudou vůbec muset navštívit dealera značky. Podle automobilky může služba ovlivnit i hodnotu vozů na trhu ojetin, kdy prodejci využijí službu k vylepšení specifikace prodávaného auta.

Minitest Škoda Superb 1.5 TSI ACT DSG: Je to o úhlu pohledu

Škoda Superb 1.5 TSI ACT (minitest)

Nový motor, stejný výkon. Změnila se nějak základní Škoda Superb s jednotkou 1.5 TSI?

včera | Vladimír Kadera | 66 příspěvků
TEST Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW: Dává smysl, jen trochu jiný

Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW

Při hodnocení Škody Kodiaq RS velice záleží na přístupu „pozorovatele“. Pokud vůz budete brát jako sportovní SUV, zřejmě vám brzy dojdou argumenty. V nabídce však rozhodně není nadbytečný.

12.  2.  2019 | Jan Mička | 82 příspěvků
TEST Hyundai i20 1.0 T-GDI DCT: Když chcete prostě jen auto

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Hyundai se v segmentu B rozhodně nemá za co stydět. Nabízí dobře vybavený model se spoustou zajímavých funkcí. Má ale něco navíc?

7.  2.  2019 | David Rusol | 97 příspěvků