Mercedes začne nabízet příplatkovou výbavu i po zakoupení auta. O co půjde?

Nezní to tak úžasně, jak si možná myslíte. Mercedes se ale každopádně rozhodl, že některou příplatkovou výbavu si budou moci zákazníci objednat i poté, co si již svůj specifikovaný vůz dávno převzali.

Pokud jste si zapomněli zvolit určitou příplatkovou výbavu, nebo si jednoduše nebyli jisti jejím výběrem, u Mercedesu budete mít nyní možnost některé prvky výbavy dokoupit i později, a to navíc přímo z pohodlí vašeho vozu. Bohužel ale zatím nemluvíme o případech, kdy byste si třeba zamanuli vaše standardní sedačky najednou vyměnit za ty sportovní.

Mercedes pochopitelně zmiňuje hlavně digitální výbavu, která může být součástí infotainmentu, tedy aplikace či některé nezvolené funkce vozu. Tuto možnost chce Mercedes nabízet nejprve u modelů tříd A, B a GLE, vybavenými nejnovějšími systémy MBUX.

Mercedes-Benz CLA kupé oficiálně: Je to nejchytřejší Mercedes všech dob!

Mercedes-Benz CLA kupé oficiálně: Je to nejchytřejší Mercedes všech dob!

Právě skrze infotainment systém a on-line obchod Mercedesu si budou moci zákazníci kdykoliv připlatit a přes internet stáhnout obsah, který dříve při specifikaci svého nového vozu nevybrali – například digitální rádio, navigaci, rozhraní pro smartphony či další aplikace. Službu bude automobilka spouštět v EU již nyní.

K využití budou samozřejmě zákaznici potřebovat přístup k internetu a osobní účet v on-line storu Mercedesu. K zakoupení zmíněné výbavy tak nebudou vůbec muset navštívit dealera značky. Podle automobilky může služba ovlivnit i hodnotu vozů na trhu ojetin, kdy prodejci využijí službu k vylepšení specifikace prodávaného auta.

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

včera | Vladimír Kadera | 5 příspěvků
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 71 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků