Mercedes vám poradí, jakým ulicím se vyhnout. Využije statistiky kriminality

Německá automobilka pracuje na systému, který řidiče varuje před nebezpečnými oblastmi města, kde může například hrozit odcizení auta.

Mercedes-Benz vyvíjí novou bezpečnostní aplikaci pro své budoucí modely, která by mohla řidiče chránit před vjezdem či parkováním v oblastech, kde je zjištěn větší výskyt trestné činnosti. Systém ve voze by vás tedy upozornil, kde své vozidlo raději nenechávat, a na druhou stranu poradil, kde budete vy i vaše auto v bezpečí.

Systém Mercedesu bude používat rozsáhlou databázi oblastí, kde v poslední době došlo například k vandalismu, odcizení či vykradení vozů a dalším zločinným aktivitám. Samotná data pak chce automobilka shromažďovat na základě veřejně přístupných policejních statistik. Na tomto základě software vyhodnotí, ve kterých oblastech města je riziko trestné činnosti pravděpodobnější.

Před 40 lety představil Mercedes systém ABS. Demonstroval jej názorně

Před 40 lety představil Mercedes systém ABS. Demonstroval jej názorně

Výrobce svůj systém testoval v americkém Seattlu. „Použili jsme veřejná data města a porovnali je s parkovacími místy v řadě cílových destinací. Můžeme tak vybrat parkovací místo a analyzovat, kolik trestných činů se v této oblasti za poslední týdny odehrálo,“ uvedl magazínu Drive softwarový vývojář Mercedesu Markus Ehmann.

Úroveň kriminality systém barevně rozliší na mapě. Zelená oblast signalizuje velice bezpečné místo, žlutá zobrazí místo, kde je stále bezpečné zaparkovat, ale nemůžete si být stoprocentně jisti, zatímco červená znamená vysokou pravděpodobnost kriminality, kde bude lepší své auto nenechávat či místem raději vůbec neprojíždět.

Mercedes-AMG A 35 4Matic oficiálně: Rival Golfu R má 306 koní a 400 Nm

Mercedes-AMG A 35 4Matic oficiálně: Rival Golfu R má 306 koní a 400 Nm

Palubní aplikaci bude Mercedes vyvíjet pro omezené množství regionů a měst po celém světě, jelikož ne všude jsou statistiky o kriminalitě veřejně dostupné. Systém by měl nakonec poskytnout také informace o poplatcích za parkování nebo vzdálenosti chůzí od zaparkovaného auta k vašemu cíli.

Novinku chce automobilka nabízet již u další generace svých vozů. Dostupná bude zřejmě skrze speciální internetový obchod s dalšími aplikacemi, na kterých Mercedes-Benz v současnosti pracuje. 

Minitest BMW X3 M40d: Opravdu těžká volba!

BMW X3 M40d (minitest)

M40d sice není nejvýkonnější, ale zato nejdražší verzí modelu X3. Srdce by sáhlo po benzinovém šestiválci M40i, dříve nebo později se vám však do rozhodování začne plést mozek.

včera | Jan Mička | 12 příspěvků
TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

21.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 7 příspěvků
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 72 příspěvků