Mercedes v Praze testuje nové GLE. Maskovaný prototyp mnohé napovídá

Nová generace stuttgartského SUV vyšší střední třídy se coby maskovaný prototyp prohání po Praze. Zachytili jsme jej na Smíchově.

Premiéra nové generace Mercedesu GLE se očekává ještě letošním rokem. Rivala pro nové BMW X5 jsme přistihli na pražském Smíchově. Právě v Praze nechává Mercedes zkoušet již několikátý prototyp pro městskou fázi testování. Tyto testy u nás zajišťuje společnost MBtech. Dříve byla k těmto účelům preferována Moskva, což už nyní neplatí.

Najatí šoféři jsou obklopeni měřícími přístroji a pro městskou fázi testování také řádně proškoleni. Podle našich informací nesmí překročit stlačení pedálu plynu nad určitou hodnotu a maximální rychlost jakbysmet. V opačném případě je nutné podat vysvětlení. Buďme proto k těmto řidičům na cestách ohleduplní.

Mercedes si ohlídá majitele hypersportu Project One. Nechce překupníky

Mercedes si ohlídá majitele hypersportu Project One. Nechce překupníky

Stupeň maskování prototypu je stále poměrně vysoký, vyčíst však lze základní tvar karoserie. Zůstává typické vyšší prosklení v zadní části, zajímavě tvarovaný by měl být i sloupek C, který má specifické zkosení už od dob první generace ML. Svítilny dostanou grafiku s malými obdelníky, poznat lze i tvar světlometů s pruhovým denním svícením.

Díky špionážnímu videu jsme už dříve měli možnost nahlédnout do interiéru. Pohled, který se nám v Praze kvůli důkladnějšímu maskování nenaskytl, odhalil malou revoluci. Výdechy ventilace se totiž posunuly nahoru k obřímu "tabletu". I zde byla patrná nová designová finesa v podobě zmíněných obdelníků.

Mercedes představil novou třídu A ve verzi sedan. Kufr narostl na 420 litrů

Mercedes představil novou třídu A ve verzi sedan. Kufr narostl na 420 litrů

Motorová paleta má stále zahrnovat i plug-in hybridní ústrojí. Vedle emisního anděla se počítá i s ďáblem v podobě verze 63 AMG se čtyřlitrovým osmiválcem biturbo. Novinka má ve srovnání s předchůdcem hodně zhubnout, a to především díky nové platformě.

TEST DS 7 Crossback PureTech 225: Extravagance bez kompromisů?

DS 7 Crossback PureTech 225

Zcela samostatná značka DS je tu a model 7 s dodatkem Crossback je startem nové éry. Vyzkoušeli jsme nejsilnější benzínové provedení a sportovně laděnou výbavu.

dnes | Milan Lažanský | 29 příspěvků
TEST Ford Mustang Bullitt: Všechno nejlepší, Franku!

Ford Mustang Bullitt

Bylo by fajn se v testu Fordu Mustang vyhnout otřepaným frázím o amerických svalech a podobně. Obávám se ale, že dnes to nevyjde. Obzvláště, když tady máme ikonický Bullitt!

15.  11.  2018 | Jan Mička | 63 příspěvků
TEST Peugeot 508 GT PureTech 225 : Nejlepší obranou střední třídy je útok!

Peugeot 508 GT PureTech 225

Peugeot se ve střední třídě rozhodl k opravdu radikálnímu kroku. Je to lék na umírající segment, nebo už zašli příliš daleko?

10.  11.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků