Mercedes v Praze testuje nové GLE. Maskovaný prototyp mnohé napovídá

Nová generace stuttgartského SUV vyšší střední třídy se coby maskovaný prototyp prohání po Praze. Zachytili jsme jej na Smíchově.

Premiéra nové generace Mercedesu GLE se očekává ještě letošním rokem. Rivala pro nové BMW X5 jsme přistihli na pražském Smíchově. Právě v Praze nechává Mercedes zkoušet již několikátý prototyp pro městskou fázi testování. Tyto testy u nás zajišťuje společnost MBtech. Dříve byla k těmto účelům preferována Moskva, což už nyní neplatí.

Najatí šoféři jsou obklopeni měřícími přístroji a pro městskou fázi testování také řádně proškoleni. Podle našich informací nesmí překročit stlačení pedálu plynu nad určitou hodnotu a maximální rychlost jakbysmet. V opačném případě je nutné podat vysvětlení. Buďme proto k těmto řidičům na cestách ohleduplní.

Mercedes si ohlídá majitele hypersportu Project One. Nechce překupníky

Mercedes si ohlídá majitele hypersportu Project One. Nechce překupníky

Stupeň maskování prototypu je stále poměrně vysoký, vyčíst však lze základní tvar karoserie. Zůstává typické vyšší prosklení v zadní části, zajímavě tvarovaný by měl být i sloupek C, který má specifické zkosení už od dob první generace ML. Svítilny dostanou grafiku s malými obdelníky, poznat lze i tvar světlometů s pruhovým denním svícením.

Díky špionážnímu videu jsme už dříve měli možnost nahlédnout do interiéru. Pohled, který se nám v Praze kvůli důkladnějšímu maskování nenaskytl, odhalil malou revoluci. Výdechy ventilace se totiž posunuly nahoru k obřímu "tabletu". I zde byla patrná nová designová finesa v podobě zmíněných obdelníků.

Mercedes představil novou třídu A ve verzi sedan. Kufr narostl na 420 litrů

Mercedes představil novou třídu A ve verzi sedan. Kufr narostl na 420 litrů

Motorová paleta má stále zahrnovat i plug-in hybridní ústrojí. Vedle emisního anděla se počítá i s ďáblem v podobě verze 63 AMG se čtyřlitrovým osmiválcem biturbo. Novinka má ve srovnání s předchůdcem hodně zhubnout, a to především díky nové platformě.

TEST Lexus ES 300h Luxury: Jiný pohled na svět. Změní ten váš?

Lexus ES 300h

Přicházím k pětimetrové japonské limuzíně za necelé dva miliony korun. V nabídce má pouze jeden motor a jednu převodovku. Má Lexus ES 300h ve své třídě co nabídnout?

včera | Vladimír Kadera | 56 příspěvků
Minitest VW Amarok 3.0 TDI V6 4Motion Aventura: Všech pick-upů král

VW Amarok 3.0 TDI/190 kW 4M (minitest)

Volkswagen, nikoli bez souvislosti s novým emisním měřícím cyklem WLPT, pozměnil motorovou nabídku svého již deset let sloužícího pick-upu Amarok, který nyní nabízí v podstatě jediný motor. Nebojte se, jsou to dobré zprávy.

21.  3.  2019 | Petr Schnagl | 47 příspěvků
Minitest Renault Kadjar 1.3 TCe: Malé srdce, velké odhodlání

Renault Kadjar 1.3 TCe (minitest)

Kadjar se v přívalu nových crossoverů možná poněkud ztrácí. O to více ale zaujme, když začnete zkoumat, co je za tou nenápadnou fasádu. A to i malé třináctistovce navzdory, protože funguje pozoruhodně dobře.

19.  3.  2019 | Miro Mihálik | 13 příspěvků