Mercedes v Praze testuje nové GLE. Maskovaný prototyp mnohé napovídá

Nová generace stuttgartského SUV vyšší střední třídy se coby maskovaný prototyp prohání po Praze. Zachytili jsme jej na Smíchově.

Premiéra nové generace Mercedesu GLE se očekává ještě letošním rokem. Rivala pro nové BMW X5 jsme přistihli na pražském Smíchově. Právě v Praze nechává Mercedes zkoušet již několikátý prototyp pro městskou fázi testování. Tyto testy u nás zajišťuje společnost MBtech. Dříve byla k těmto účelům preferována Moskva, což už nyní neplatí.

Najatí šoféři jsou obklopeni měřícími přístroji a pro městskou fázi testování také řádně proškoleni. Podle našich informací nesmí překročit stlačení pedálu plynu nad určitou hodnotu a maximální rychlost jakbysmet. V opačném případě je nutné podat vysvětlení. Buďme proto k těmto řidičům na cestách ohleduplní.

Mercedes si ohlídá majitele hypersportu Project One. Nechce překupníky

Mercedes si ohlídá majitele hypersportu Project One. Nechce překupníky

Stupeň maskování prototypu je stále poměrně vysoký, vyčíst však lze základní tvar karoserie. Zůstává typické vyšší prosklení v zadní části, zajímavě tvarovaný by měl být i sloupek C, který má specifické zkosení už od dob první generace ML. Svítilny dostanou grafiku s malými obdelníky, poznat lze i tvar světlometů s pruhovým denním svícením.

Díky špionážnímu videu jsme už dříve měli možnost nahlédnout do interiéru. Pohled, který se nám v Praze kvůli důkladnějšímu maskování nenaskytl, odhalil malou revoluci. Výdechy ventilace se totiž posunuly nahoru k obřímu "tabletu". I zde byla patrná nová designová finesa v podobě zmíněných obdelníků.

Mercedes představil novou třídu A ve verzi sedan. Kufr narostl na 420 litrů

Mercedes představil novou třídu A ve verzi sedan. Kufr narostl na 420 litrů

Motorová paleta má stále zahrnovat i plug-in hybridní ústrojí. Vedle emisního anděla se počítá i s ďáblem v podobě verze 63 AMG se čtyřlitrovým osmiválcem biturbo. Novinka má ve srovnání s předchůdcem hodně zhubnout, a to především díky nové platformě.

TEST Range Rover Evoque P250: Stojí tvrdohlavý nezmar za skoro 2 miliony?

Range Rover Evoque P250

Range Rover si prostě nedá říct a i do městského crossoveru nabízí všemožnou výbavu do terénu. Je tolik kilogramů navíc opravdu potřeba? A poradí si s tím mild-hybridní pohon?

včera | Vladimír Kadera | 14 příspěvků
TEST Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI: Když dva nedělají totéž

Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI

Opel Combo pochází z kvarteta rodných bratrů, kteří se s obměnami prodávají pod značkami PSA i Toyoty. Je tedy nasnadě, že v odpovídajících verzích se nebudou výrazně lišit. Což je do značné míry pravda, avšak rozdíly se najdou a užitková verze se od osobních modelů liší víc, než by se na první pohled zdálo.

18.  7.  2019 | Petr Schnagl | 11 příspěvků
Za volantem nového Audi A4: S4 TDI má neskutečnou sílu, TDI Evo zase spotřebu

Audi A4 2.0 TDI Evo a S4 TDI (první svezení)

Nejúspěšnější model automobilky Audi, A4, slaví v letošním roce 25 let od začátku výroby. Facelift je ideálním dárkem, obzvláště když se nezaměřil pouze na změnu vzhledu.

17.  7.  2019 | Jan Mička | 69 příspěvků