Mercedes v Praze testuje nové GLE. Maskovaný prototyp mnohé napovídá

Nová generace stuttgartského SUV vyšší střední třídy se coby maskovaný prototyp prohání po Praze. Zachytili jsme jej na Smíchově.

Premiéra nové generace Mercedesu GLE se očekává ještě letošním rokem. Rivala pro nové BMW X5 jsme přistihli na pražském Smíchově. Právě v Praze nechává Mercedes zkoušet již několikátý prototyp pro městskou fázi testování. Tyto testy u nás zajišťuje společnost MBtech. Dříve byla k těmto účelům preferována Moskva, což už nyní neplatí.

Najatí šoféři jsou obklopeni měřícími přístroji a pro městskou fázi testování také řádně proškoleni. Podle našich informací nesmí překročit stlačení pedálu plynu nad určitou hodnotu a maximální rychlost jakbysmet. V opačném případě je nutné podat vysvětlení. Buďme proto k těmto řidičům na cestách ohleduplní.

Mercedes si ohlídá majitele hypersportu Project One. Nechce překupníky

Mercedes si ohlídá majitele hypersportu Project One. Nechce překupníky

Stupeň maskování prototypu je stále poměrně vysoký, vyčíst však lze základní tvar karoserie. Zůstává typické vyšší prosklení v zadní části, zajímavě tvarovaný by měl být i sloupek C, který má specifické zkosení už od dob první generace ML. Svítilny dostanou grafiku s malými obdelníky, poznat lze i tvar světlometů s pruhovým denním svícením.

Díky špionážnímu videu jsme už dříve měli možnost nahlédnout do interiéru. Pohled, který se nám v Praze kvůli důkladnějšímu maskování nenaskytl, odhalil malou revoluci. Výdechy ventilace se totiž posunuly nahoru k obřímu "tabletu". I zde byla patrná nová designová finesa v podobě zmíněných obdelníků.

Mercedes představil novou třídu A ve verzi sedan. Kufr narostl na 420 litrů

Mercedes představil novou třídu A ve verzi sedan. Kufr narostl na 420 litrů

Motorová paleta má stále zahrnovat i plug-in hybridní ústrojí. Vedle emisního anděla se počítá i s ďáblem v podobě verze 63 AMG se čtyřlitrovým osmiválcem biturbo. Novinka má ve srovnání s předchůdcem hodně zhubnout, a to především díky nové platformě.

Minitest Mercedes-Benz Vito Tourer Family 114 CDI: Na míru k vašim službám

Mercedes-Benz Vito Tourer Family (minitest)

Mít větší než běžnou rodinu znamená kromě jiného i obtížnější výběr auta. Především pak dnes, když jsou minivany na ústupu. Stojí za to dát přednost osobní dodávce od Mercedesu před čímkoli jiným?

17.  1.  2019 | Miro Mihálik | 2 příspěvky
TEST Cupra Ateca 2.0 TSI DSG 4Drive: To nejlepší z Česka?

Cupra Ateca 2.0 TSI DSG 4Drive

Sportovní Seaty mají nesmírně dlouhou tradici. Teprve loni se je ale Španělé rozhodli seskupit je pod jednu značku a dát jim novou identitu. A protože SUV v dnešní době táhnou, stal se průkopníkem model Ateca.

15.  1.  2019 | Jan Mička | 28 příspěvků
Minitest Mazda 6 2.5 Skyactiv-G A/T: Mimo čas a obvyklé mantinely

Mazda 6 2.5 Skyaktiv-G A/T (minitest)

Vzepřít se jednou provždy kalendáři, jen mládí, nikdy stáří, zpívá v jednom ze svých šlágrů božský Kája. Máme ale tak trochu dojem, že si něco podobného může pobrukovat i Mazda se svou šestkou.

10.  1.  2019 | Miro Mihálik | 88 příspěvků