Mercedes v Kalifornii prorazil s Bluetecem

Německá automobilka Mercedes-Benz zahájila v Kalifornii prodeje třídy E poháněné dieselem z řady Bluetec. Právě tento stát je znám svými velice striktními normami, které ale Mercedes po mnoha drastických úpravách nakonec splnil.

První a zatím jediný naftový vůz, který figuruje v nabídce Kalifornských prodejců, má pod kapotou 3,2 l motor CDI produkující výkon 224 koní. Pohonný agregát se kromě snížených emisí vyznačuje i ekonomičností. Na plnou nádrž by měl ujet přes 1 200 km, ovšem v běžném provozu bude tato hodnota těžko dosažitelná.

Zlé jazyky hovoří o tom, že celý projekt Bluetec pro americké státy California, New York, Vermont, Massachusetts a New Hampshire, které mají nejpřísnější emisní limity v celých Státech, je pro Mercedes těžce ztrátový. Automobilka totiž model E 320 CDI Bluetec nabízí za cenu benzinového modelu E 350, což bude cena těžko odrážející extrémní investice automobilky do vývoje motoru schopného spalovat americkou naftu s emisemi srovnatelnými s benzinovým agregátem. Ale image je image a Mercedes zřejmě chtěl nabídnout diesel v Kalifornii stůj co stůj...

Ať už to celé dopadne jakkoli, Mercedes dnes model E 320 CDI Bluetec již v 45 státech Unie s celkovým podílem na prodejích Éčka ve výši 17 %.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 47 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 71 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků