Mercedes v Kalifornii prorazil s Bluetecem

Německá automobilka Mercedes-Benz zahájila v Kalifornii prodeje třídy E poháněné dieselem z řady Bluetec. Právě tento stát je znám svými velice striktními normami, které ale Mercedes po mnoha drastických úpravách nakonec splnil.

První a zatím jediný naftový vůz, který figuruje v nabídce Kalifornských prodejců, má pod kapotou 3,2 l motor CDI produkující výkon 224 koní. Pohonný agregát se kromě snížených emisí vyznačuje i ekonomičností. Na plnou nádrž by měl ujet přes 1 200 km, ovšem v běžném provozu bude tato hodnota těžko dosažitelná.

Zlé jazyky hovoří o tom, že celý projekt Bluetec pro americké státy California, New York, Vermont, Massachusetts a New Hampshire, které mají nejpřísnější emisní limity v celých Státech, je pro Mercedes těžce ztrátový. Automobilka totiž model E 320 CDI Bluetec nabízí za cenu benzinového modelu E 350, což bude cena těžko odrážející extrémní investice automobilky do vývoje motoru schopného spalovat americkou naftu s emisemi srovnatelnými s benzinovým agregátem. Ale image je image a Mercedes zřejmě chtěl nabídnout diesel v Kalifornii stůj co stůj...

Ať už to celé dopadne jakkoli, Mercedes dnes model E 320 CDI Bluetec již v 45 státech Unie s celkovým podílem na prodejích Éčka ve výši 17 %.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků