Mercedes v Kalifornii prorazil s Bluetecem

Německá automobilka Mercedes-Benz zahájila v Kalifornii prodeje třídy E poháněné dieselem z řady Bluetec. Právě tento stát je znám svými velice striktními normami, které ale Mercedes po mnoha drastických úpravách nakonec splnil.

První a zatím jediný naftový vůz, který figuruje v nabídce Kalifornských prodejců, má pod kapotou 3,2 l motor CDI produkující výkon 224 koní. Pohonný agregát se kromě snížených emisí vyznačuje i ekonomičností. Na plnou nádrž by měl ujet přes 1 200 km, ovšem v běžném provozu bude tato hodnota těžko dosažitelná.

Zlé jazyky hovoří o tom, že celý projekt Bluetec pro americké státy California, New York, Vermont, Massachusetts a New Hampshire, které mají nejpřísnější emisní limity v celých Státech, je pro Mercedes těžce ztrátový. Automobilka totiž model E 320 CDI Bluetec nabízí za cenu benzinového modelu E 350, což bude cena těžko odrážející extrémní investice automobilky do vývoje motoru schopného spalovat americkou naftu s emisemi srovnatelnými s benzinovým agregátem. Ale image je image a Mercedes zřejmě chtěl nabídnout diesel v Kalifornii stůj co stůj...

Ať už to celé dopadne jakkoli, Mercedes dnes model E 320 CDI Bluetec již v 45 státech Unie s celkovým podílem na prodejích Éčka ve výši 17 %.

Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

dnes | Milan Lažanský
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD

Trvalo více než pět let, než Kia přetavila fantastický koncept GT v produkční auto. Najala na to ty správné lidi a výsledkem je gran turismo, který nemá v historii značky obdoby.

11.  1.  2018 | Jan Mička | 114 příspěvků