Mercedes v Americe opět narazil s „čistým“ nafťákem

Německá automobilka Mercedes-Benz opět narazila ve Spojených státech se svým naftovým systémem Bluetec. Vozy s tímto označením se pyšní velmi nízkými emisemi, které mají v podstatě plnit emisní normy všech států USA.

Jenže tři nové státy a to Pennsylvanie, Connecticut a Rhode Island přijaly emisní limity, které platí v Kalifornii. V současnosti tak může Mercedes prodávat své Bluetec nafťáky jen ve 42 státech unie, jelikož již v osmi státech platí kalifornské emise. A do budoucna se nedá očekávat opačný trend, zmíněné státy budou spíše následovat další a další.

Automobilka se ovšem nevzdává a slibuje, že s příchodem nové generace Bluetec motorů splní i tyto přísné emisní limity a prodeje tak budou moci pokračovat ve všech padesátí státech.

Nevýhodou ovšem je, že náklady spojené s vývojem Bluetec jsou již nyní příliš vysoké a je otázkou, zda automobilka dokáže udržet u těchto modelů nízké ceny tak, aby investice do naftového motoru byla vůbec efektivní. Efektivita provozu je pochopitelně hlavním, ne-li jediným lákadlem pro americké zákazníky. Z postupu Mercedesu ale začínáme mít pocit, že o racionalitu tu již příliš nejde a automobilka se snaží dostat do Ameriky s nafťáky za každou cenu...

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků