Mercedes v Americe opět narazil s „čistým“ nafťákem

Německá automobilka Mercedes-Benz opět narazila ve Spojených státech se svým naftovým systémem Bluetec. Vozy s tímto označením se pyšní velmi nízkými emisemi, které mají v podstatě plnit emisní normy všech států USA.

Jenže tři nové státy a to Pennsylvanie, Connecticut a Rhode Island přijaly emisní limity, které platí v Kalifornii. V současnosti tak může Mercedes prodávat své Bluetec nafťáky jen ve 42 státech unie, jelikož již v osmi státech platí kalifornské emise. A do budoucna se nedá očekávat opačný trend, zmíněné státy budou spíše následovat další a další.

Automobilka se ovšem nevzdává a slibuje, že s příchodem nové generace Bluetec motorů splní i tyto přísné emisní limity a prodeje tak budou moci pokračovat ve všech padesátí státech.

Nevýhodou ovšem je, že náklady spojené s vývojem Bluetec jsou již nyní příliš vysoké a je otázkou, zda automobilka dokáže udržet u těchto modelů nízké ceny tak, aby investice do naftového motoru byla vůbec efektivní. Efektivita provozu je pochopitelně hlavním, ne-li jediným lákadlem pro americké zákazníky. Z postupu Mercedesu ale začínáme mít pocit, že o racionalitu tu již příliš nejde a automobilka se snaží dostat do Ameriky s nafťáky za každou cenu...

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků