Mercedes v Americe opět narazil s „čistým“ nafťákem

Německá automobilka Mercedes-Benz opět narazila ve Spojených státech se svým naftovým systémem Bluetec. Vozy s tímto označením se pyšní velmi nízkými emisemi, které mají v podstatě plnit emisní normy všech států USA.

Jenže tři nové státy a to Pennsylvanie, Connecticut a Rhode Island přijaly emisní limity, které platí v Kalifornii. V současnosti tak může Mercedes prodávat své Bluetec nafťáky jen ve 42 státech unie, jelikož již v osmi státech platí kalifornské emise. A do budoucna se nedá očekávat opačný trend, zmíněné státy budou spíše následovat další a další.

Automobilka se ovšem nevzdává a slibuje, že s příchodem nové generace Bluetec motorů splní i tyto přísné emisní limity a prodeje tak budou moci pokračovat ve všech padesátí státech.

Nevýhodou ovšem je, že náklady spojené s vývojem Bluetec jsou již nyní příliš vysoké a je otázkou, zda automobilka dokáže udržet u těchto modelů nízké ceny tak, aby investice do naftového motoru byla vůbec efektivní. Efektivita provozu je pochopitelně hlavním, ne-li jediným lákadlem pro americké zákazníky. Z postupu Mercedesu ale začínáme mít pocit, že o racionalitu tu již příliš nejde a automobilka se snaží dostat do Ameriky s nafťáky za každou cenu...

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků